SMS-повiдомлення про виграш Audi A6

У липні жителі Білорусі стали отримувати sms-повідомлення, наступного змісту: «Ви виграли авто Audi A6».

Щоб дiзнатися подробицi про порядок отримання виграшу, пропонувалося перейти на сайт або зателефонувати за вказаними номерами. Довірливі люди дійсно заходили на сайт, «переконувалися», що в списку номерів переможців є їх номер, після чого, впевнені у своїй удачі, дзвонили за вказаними номерами. Менеджер пояснював, що компанії треба заплатити 2% від вартості авто, оскільки фірма є лише посередником у видачі призів. Деяких «щасливчиків» вдавалося переконати перерахувати суму онлайн-платежем, після чого з них вимагали також гроші за розмитнення автомобіля, а потім і за роботу водія, який приганяє машину до Білорусі.

З цього моменту починалися проблеми: авто не могло ніяк доїхати, стояло на кордонах, в кінці кінців з «переможцем» просто переставали спілкуватися.

Інциденти мали місце в різних областях Білорусії, суми завданої шкоди спочатку варіювали в районі 2-3 млн рублів, а згодом дійшли до 5 млн. Як виявилося в ході розслідування, псевдосайти були зроблені в якості клонів існуючих російських сайтів Audi. Згідно з аналізом правоохоронних органів, на вудку шахраїв могло попастися близько 10000 громадян. Номери телефонів, на які розсилалися sms, визначалися за спецiальною формулою.

За матеріалами mobime

Share Button
!

правила коментування

Поділіться думками

реклама: