SMS-повiдомлення про виграш Audi A6

У липні жителі Білорусі стали отримувати sms-повідомлення, наступного змісту: «Ви виграли авто Audi A6».

Щоб дiзнатися подробицi про порядок отримання виграшу, пропонувалося перейти на сайт або зателефонувати за вказаними номерами. Довірливі люди дійсно заходили на сайт, «переконувалися», що в списку номерів переможців є їх номер, після чого, впевнені у своїй удачі, дзвонили за вказаними номерами. Менеджер пояснював, що компанії треба заплатити 2% від вартості авто, оскільки фірма є лише посередником у видачі призів. Деяких «щасливчиків» вдавалося переконати перерахувати суму онлайн-платежем, після чого з них вимагали також гроші за розмитнення автомобіля, а потім і за роботу водія, який приганяє машину до Білорусі.

З цього моменту починалися проблеми: авто не могло ніяк доїхати, стояло на кордонах, в кінці кінців з «переможцем» просто переставали спілкуватися.

Інциденти мали місце в різних областях Білорусії, суми завданої шкоди спочатку варіювали в районі 2-3 млн рублів, а згодом дійшли до 5 млн. Як виявилося в ході розслідування, псевдосайти були зроблені в якості клонів існуючих російських сайтів Audi. Згідно з аналізом правоохоронних органів, на вудку шахраїв могло попастися близько 10000 громадян. Номери телефонів, на які розсилалися sms, визначалися за спецiальною формулою.

За матеріалами mobime

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: