Рай для сектантів

Сучасні сектанти оточують «новобранців» любов’ю і турботою. Від цього їх вплив не стає менш небезпечним.

Сьогодні в Україні, за оцінками експертів, налічується близько 35 тисяч різних сект. Рай для сектантівНахлинувші в країну на початку 90-х нові «боги і пророки» розгорнули свою діяльність у всіх великих містах України. Не обійшли стороною і Запоріжжя.

Прокиньтеся!

Найбільш активно намагаються повернути заблудлі душі на шлях істинний представники релігійної організації «Свідки Єгови». Непримітні на вигляд, скромно одягнені, з улесливими голосами і розуміючим поглядом люди не тільки вишукують майбутніх єговістів на зупинках, а й не гребують пройтися по квартирах.

«До нас приходять дуже часто. Спочатку запитують, чи не хотіла б я поговорити про Бога. Тепер я такі бесіди припиняю “на корню”. Якщо відкриєш їм двері – не відкрутишся. Обов’язково всунуть журнал, запросять на службу. І навіть коли кажеш, що зайнятий – все одно наполягають на розмові або питають, коли можна прийти наступного разу. А якщо відповісти грубістю – пропадають на деякий час, а потім знову з’являються», – ділиться своїм досвідом спілкування з представниками товариства «Вартової башти» студентка Тетяна.

Подібна настирливість стала однією з причин негативної репутації єговістів. Щоб перевірити на собі силу психологічних здібностей вербувальників, я цілеспрямовано походжала на зупинках транспорту поблизу стендів з релігійними журналами. Однак перші спроби привернути увагу не увінчалися успіхом.

Повертаючись в черговий раз додому в не найкращому настрої, та ще і з головним болем я все-таки привернула увагу своїм нещасним виглядом. Жінка середнього віку підійшла до мене і з співчутливим виглядом простягла якусь книжку. На обкладинці читалося назва – «Шлях до спасіння».

– У вас все налагодиться, ось побачите, – почала вона. – Ви вірите в Бога?

Я, як і годиться, трохи пом’ялася і промямлила:

– Напевно.

Наша бесіда тривала більше півгодини. Мене переконували, що все у мене буде добре. А якщо прийду на службу, яка проводиться майже кожен день, все буде взагалі чудово.

«У нас багато молодих людей. Непитущі, віруючі. Знайдете не тільки своє щастя, а й підтримку цієї родини »- продовжувала моя« рятівниця». Нарешті пообіцявши неодмінно прийти і висловивши подяку, я відійшла від співрозмовниці.

За словами психолога Олександри Панкової, жертвами тоталітарних культів найчастіше стають люди, схильні до депресій.

«Людина в пригніченому психологічному стані, яка не може справитися самостійно з проблемами в особистому житті чи бізнесі в 99% зреагує на психологічний якір. Представник культу, вербують новачків, поставивши низку навідних запитань і проявивши участь і увагу, які так необхідні людині», – наголошує психолог.

Деструктивність культу визначається не його віровченням, а методами діяльності. Настирливість, прикрита доброзичливою посмішкою, а також слова про «єдину істинну релігію мають стати попереджувальними сигналами. Як допомогти тим, хто вже став жертвою тоталітарної секти?

Ми його втрачаємо

Чим раніше родичі помітять, що їхній нащадок потрапив під негативний вплив, тим більше шансів його врятувати.

Ян Щекатуров, голова правління Дніпропетровського центру допомоги деструктивних культів, розповів  про зміни поведінки людини, зазначивши які, рідним варто підняти тривогу: «Перш за все, змінюються пріоритети і цінності. Родичі та друзі відходять на другий план, тому що їх замінюють члени зборів. У будинку з’являється спеціалізована література. І людина сама починає висловлюватись невластивими їй раніше словами (словостолученнями). Якщо ж культ деструктивний, то і зміни будуть більш помітні. Аж до того, що людина може кинути роботу і піти з дому».

Помітивши хоча б одну з перерахованих вище ознак, обережно поговоріть з людиною. Так як спочатку його вже могли налаштувати проти вас.

«Якщо проблеми виникли з підлітком, якому ще немає 18 років, слід звертатися в прокуратуру та міліцію. У подібних випадках з повнолітніми допомагати відмовляються, оскільки говорять, що це свідомий вибір. Але важливо розуміти, що вибір псевдосвідомий, при якому змінюється мислення, випадає критичний критерій оцінки»- додає голова правління ДТЦ« Діалог».

Нова сім’я

У перекладі з латині secta – це всього лише вчення або школа. Це релігійна група, що відокремилася від панівної церкви. До сект можна віднести баптистів, протестантів, а також п’ятидесятників. Вони досить довго існують на території Україні, і вважаються цілком «мирними». Чи так вже нешкідливі релігійні групи, що відокремилися від основної течії, я вирішила перевірити на собі.

Інтернет направив мене до протестантів. Для православних християн місце проведення служби здасться як мінімум дивним. Замість храму – актовий зал, музичні інструменти замінюють ікони. Служіння починається з прославлення Христа піснею. Всі парафіяни ляскають і підспівують. Музика сучасна, заводна. Потім пастор читає проповідь, розбираючи і цитуючи Святе Письмо. Після вони моляться один за одного і знову прославляють Бога в піснях. Так як я серед них була новачком, мені запропонували помолитися особисто за мене. Я погодилася і вийшла до сцени.

Решта парафіяни обступили мене, поклали руки мені на плечі і почали повторювати слідом за пастором слова молитви. Після завершення мене обійняли і привітали. В цілому навколо перебували доброзичливі, щирі люди, як молоді, так і у віці, які були готові прийняти мене в сім’ю своєї церкви. Після завершення служби, запросили на чай, де докладно розповіли про церковну діяльність та її парафіян. Всі обряди у них безкоштовні, також як і книга Священного писання, якщо такої у людини ще немає. Єдина плата – це добровільне щомісячне пожертвування на оренду приміщення.

– Приходь до нас у наступну неділю. Для нас важлива кожна людина, який до нас приходить. Залиш номер свого телефону і, якщо дозволиш, ми будемо періодично справлятися про твої справи.

Звичайно, на службу я більше не пішла. Мені кілька разів подзвонили, прислали пару смс-повідомлень і, здається, змирилися з моїм відсутністю.

За буквою закону

Українське законодавство лояльне до віросповідання своїх громадян. Подібна свобода сприяє розвитку тоталітарних сект на території нашої країни. «Відповідно до Закону України «Про свободу совісті та релігійного віросповідання» держава не втручається в існуючу в рамках закону діяльність релігійних організацій» – розповіла  юрист Катерина Попова.

«Лідери деструктивних культів практично недосяжні з точки зору закону. Адже релігійні збори необов’язково реєструвати. А претензії можуть пред’являтися тільки до юридичної особи. Та й офіційно зареєстровану релігійну організацію засудити нелегко. Адже через те, що у нас відсутній закон про заборону на психологічне насильство, довести заподіяння шкоди у зв’язку з культовою групою неможливо »- додає про неспроможність українського закону Ян Щекатуров.

Тому будьте пильні, захистіть себе і ваших близьких від можливого впливу з боку представників тоталітарних культів. І пам’ятайте, що безкоштовний сир буває тільки в мишоловці.

За матеріалами ostrov.zp.ua

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: