Як кримські шахраї наживаються на довірливих туристах

Відпочиваючі скаржаться на незаконні побори на пляжах і в заповідниках Криму.

«Відпочивали під Микилаєвим на пляжі. Підійшли два лісника, почали збирати по 20 грн. Сказали, що ми – на території заповідника», – розповідає Олег Павленко із Сімферополя. У лісовому господарстві АРК пояснюють, що збирати плату з відпочиваючих в заповідних зонах дійсно можуть.

На пляж. Вхід повинен бути безкоштовним, крім території оздоровчих закладів

«Інша справа, що є шахраї, – розповів прес-секретар рескомлісу Криму Сергій Гвоздецький. – Ми самі вже 8 випадків виявили. Вони збирали гроші біля водоспаду Джур-Джур, Успенського монастиря, водоспаду Беш-Текме, Кутузовського озера. Законна плата стягується тільки в організованих місцях зі стендом, де вказана вартість послуг. Потрібно вимагати не тільки посвідчення, але і наказ, що дозволяє збирати плату», повідомляє segodnya.ua.

На пляжні побори скаржаться в Орджонікідзе і Севастополі. «У Любимівці встановили шлагбаум і охоронець просить за проїзд до моря 30 грн., А в Орлівці – 10, – розповідає Олександра з Москви. – Видають чек, але липовий – немає ні ПДВ, ні прізвища касира». А от у селищі Орджонікідзе під Феодосією невідомі вимагають 30 грн. за проїзд до моря і 50 грн. – За установку намета. У Севастопольській райдержадміністрації та селищній раді Орджонікідзе пояснень із цього приводу не дають.

 

Орджонікідзе

А заступник міністра курортів і туризму АРК Олександр Лієв каже: «З понад тисячі дзвінків, які надійшли до нас, 600 стосувалися саме незаконного стягнення грошей на пляжах, – розповідає Олександр Сергійович. – Серед них є не тільки справедливі. Такими зауваженнями рясніли Ялта, Алушта та Євпаторія. Наприклад, люди думають, що парасолі повинні бути безкоштовними або що можна вільно пройти на дитячий пляж. За результатами – кілька розірвань договорів з орендарями пляжів».

Як пояснив заступник міністра, платних пляжів цього року не повинно бути зовсім, а не пускати в свої зони відпочинку мають право тільки оздоровчі та дитячі установи. Що стосується плати за проїзд до моря на авто і встановлення намету, Олександр Лієв вважає, що не можна всіх стригти під одну гребінку. «Наприклад, плату за в’їзд на Бакальську косу бере місцевий лісгосп, бо коса – заповідник. Є легальні автокемпінги в районі Євпаторії і Судака. Є інші випадки, коли це просто дика смуга берега, де з’явився місцевий підприємець, навів там порядок і стягує гроші. Якщо є договір з місцевими органами самоврядування, значить, все в порядку.Якщо ні – це порушення». Повідомляйте про випадки нелегальних поборів за прохід або проїзд до моря місцевій владі або на курортну гарячу лінію за номером 0-800-500-222.

Ластівчине гніздо

У парк – безкоштовно, за пікнік – 15 гривень

«Торік шахраї намагалися збирати гроші за прохід до пам’яток, в цьому не зафіксовано жодного такого випадку, – розповів голова рескомітету з охорони культурної спадщини Сергій Тур. – Ми ж не стягуємо плату за прохід на територію парків і об’єктів культури. Навіть до Ластівчиного гнізда тепер можна пройти безкоштовно по сходах, а не через санаторій. А от вхід до будівлі палаців або музеїв платний». Ціни на відвідування пам’яток коливаються від 20 до 40 грн. А от за кримську природу доведеться заплатити лісникам. Відпочити в Долині привидів біля підніжжя Демерджі можна за 15 грн. (10 грн. – для дітей), проїхати на автомобілі, коні або квадроциклі – за 50 грн. У Великий каньйон пустять за 40 грн. (20 грн. – Для дітей), на стежку «На зубцях Ай-Петрі» – за 20 грн., До печери «Трехглазка» – за 50 грн. Пікнік на лісовій стоянці коштує 15 грн. з особи, за стоянку авто попросять 2 грн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: