Користувачі “Хабрахабра” купили тисячу уявних читалок Kindle

Китайський шахрай виставив на інтернет-аукціон 1200 читалок Amazon Kindle за привабливою ціною в 30 доларів, а російські блогери з “Хабрахабра” розкупили їх за пару годин. Потерпілим, які не встигли скасувати транзакцію в PayPal, належить діалог з адміністрацією eBay.

Пізно ввечері 26 червня на колективному блозі “Хабрахабр” з’явився запис “Встигни купити – Amazon Kindle 3 Wifi всього за $ 30”. У публікації йшлося про те, що з’явилося на британському сайті аукціону eBay – лоті, виставленому жителем Австралії. Крім неймовірно привабливої ​​ціни, “австралієць” пропонував також безкоштовну доставку.

До появи цієї публікації шахраєві вже вдалося продати кілька “Кіндл”. Але протягом наступних годин продажі різко пожвавилися: деякі хабравчани замовляли відразу по п’ять пристроїв – очевидно, з метою перепродажу. На момент видалення лота з сайту було замовлено в цілому 1200 уявних читалок.

Деякі користувачі “Хабрахабра” вже чули про цей вид шахрайства і спробували своїми замітками в коментарях напоумити інших. Однак нестримна тяга російської людини до халяви змусила сотні користувачів відправити свої гроші шахраєві. Блогерам не здалися переконливими і такі очевидні ознаки шахрайства як низька ціна на абсолютно новий пристрій у поєднанні з безкоштовною доставкою з Австралії (яка насправді обходиться набагато дорожче зазначених 30 доларів).

Розсудливі користувачі також помітили, що ілюстрація і опис лота були цілком скопійовані зі сторінки іншого продавця і навіть не відредаговані. Крім того, були ознаки того, що обліковий запис продавця на eBay був раніше перекуплений з метою шахрайства (аккаунти з “хорошою репутацією” можуть бути створені штучно шляхом купівлі та продажу копійчаних лотів, з подальшим отриманням позитивних відгуків).

На щастя, PayPal дозволяє скасувати транзакцію, чим деякі і скористалися. Але зробити це встигли не всі, а значить, потерпілим доведеться звертатися з претензіями на eBay. Ті, чий платіж вже пройшов, з глибоким сумом зазначили, що в якості одержувача в PayPal вказаний корінний австралієць на ім’я Сяо Ву Тан.

Ситуацію посилило те, що блогери, пропіарили шахрая, який проживає в іншому часовому поясі, що завадило йому оперативно видалити або відредагувати свою публікацію.

Lohotron.in.ua за матеріалами Вебпланета

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: