Новий вид шахраїв на автошляхах: ухил на співчуття

З початком сезону відпусток на українських дорогах автолюбителів очікують не лише вибоїни. На них є і шахраї-жебраки, які «працюють» в основному на південних напрямках і «розводять» жалісливих водіїв.

Суть шахрайства полягає в наступному: проїжджаючи трасою, наприклад, Київ-Одеса, ви можете спостерігати в так званих «дорожніх кишенях» групи з двох-чотирьох, легкових автомобілів з іноземними номерними знаками і людьми, які метушаться навколо них. Ці люди активно жестикулюють, буквально кидаються під колеса машин і благають зупинитися. При цьому вони щось викрикують і голосять на незрозумілій мові.

Якщо у вас добре серце і вам не чуже почуття співчуття до ближнього, то ви обов’язково пригальмуйте і поцікавитеся, що ж сталося. Як тільки ваш автомобіль зупинився, один або двоє «плачущих» на напівзігнутих ногах підбіжать до вас і видадуть фразу приблизно наступного змісту: «Я погано говорю по-російськи, але у нас велике горе. Веземо до лікарні (чи до родичів, або ще кудись) хворого дядька (батька, матір, дружину або іншого родича), бензин закінчився, а їхати ще далеко. Потрібні гроші, українські гривні, щоб купити 100 літрів бензину (це приблизно 1000 гривень), а взяти їх ніде. Купіть у мене золоте кільце, воно дуже дороге, але життя дядька (батька, матері, кого вони там рятують) – дорожче»: Як варіант можуть запропонувати обміняти гривні на валюту незрозумілої країни, дорогоцінний виріб, дорогі годинники тощо.

Це «приваблива» пропозиція супроводжується активною жестикуляцією, запевненнями, що «я мусульманин, не можу брехати, богом клянуся!», Перед вами падають на коліна, готові цілувати руки і будь-які інші частини тіла, тільки б ви дали потрібну суму грошей.

Піти геть, як правило, не вдається нікому. Жебраки переконують вас заплатити за запропоновані «коштовності». Якщо довірливий «благодійник» погоджується купити перстень, або що вони там «від душі відривають», але за меншу ціну – не за 1000 гривень, а, приміром, за 200, «засмучені мусульмани» благородно відмовляються брати подачки, натякають на вигідність описуваної купівлі-обміну. Коли ж, після зворушливої вистави вони переконуються в непохитності «клієнтів» дати їм грошей менше, ніж потрібно – знехотя погоджуються і зі сльозами розлучаються з «Ролексом діда», «золотим перснем з сімейною гербовою печаткою», «останніми грошима з моєї країни» і т.п. На прощання вам салютують усілякими подячними жестами, поклонами, знову ж спробами поцілувати руки до моменту вашого від’їзду.

Через деякий час, ви до неймовірного свого жалю дізнаєтеся, що предмети, які ви викупили у «плачущих мусульман» – це мідні дрібнички з наспіх нанесеною позолотою, а отримані купюри валюти незнайомій вам країни нічого не варті.

Щоб не стати жертвами подібних шахраїв, запропонуйте їм проїхати з вами до найближчої заправки, де ви, приміром, допоможете обміняти наявну у них валюту або запропонуйте залити їм 10 літрів бензину до наступної заправки. Після такої пропозиції, в більшості випадків азарт кричущих про допомогу моментально згасає, і стає ясно, навіщо весь цей театр на узбіччі.

Lohotron.in.ua

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: