Брата дружини Лужкова визнали винним у шахрайстві

Пресненський суд Москви в понеділок, 6 червня, визнав підприємця Віктора Батуріна винним у шахрайстві при продажу приміщення в центрі столиці.

За версією слідства, 2 червня 2008 року Батурин продав своєму знайомому належне йому спільно з дружиною нежитлове приміщення площею 211 квадратних метрів, розташоване по вулиці 2-й Тверській-Ямській. У результаті угоди він отримав 23,8 мільйона рублів.

Слідство вважає, що 30 червня 2008 року Батурин уклав ще один договір про продаж приміщення, але вже з іншим покупцем, отримавши від нього 1,5 мільйона доларів.

Пізніше з’ясувалося, що Батурин повернув заплачені гроші, погасивши збиток. Тому другий покупець заявив, що не має до Батурина претензій. Відповідаючи на запитання про можливе покарання Батурина, він зазначив, що “якщо його визнають винним, я, природно, взагалі не наполягаю на покаранні”.

У результаті суд засудив Віктора Батурина до трьох років позбавлення волі умовно за статтею про шахрайство в особливо великому розмірі.

Нагадаємо, в минулому році Батурин зажадав від слідчого комітету РФ “провести ретельну перевірку злочинної діяльності” своєї сестри. Він вимагав виплатити йому майже 3,5 млрд. руб. у якості заробітної плати за період з 1999 по 2005 рік. За його словами, вказану суму він недоотримав від компанії Інтеко в 2007 році при розподілі майна.

Олена і Віктор Батурини заснували Інтеко в 1991 році на паритетних засадах. У 2005-му, коли компанія зафіксувала значний прибуток, відносини між партнерами зіпсувалися.

Розділ активів супроводжувався судовими позовами, в лютому 2007-го брат і сестра підписали мирову угоду: в Олени Батуриної залишилося 99% Інтеко (ще 1% перебуває на балансі компанії; зараз статок дружини Юрія Лужкова оцінюється в $ 2,9 млрд.), а Віктор Батурин отримав активи на суму не менше $ 500 млн.

За матеріалами: Новинар

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: