Житель Уфи наскаржився на Google в поліцію

Житель Уфи Влад Юсупов зажадав від російської поліції притягнути до кримінальної відповідальності компанію Google.

Про те, що змусило його на такий незвичайний крок, Юсупов докладно розповів у своєму Живому Журналі.

За словами блогера, він встановив на свій смартфон з Android Market гру Drag Racing. Під час гри рекламна платформа Google AdMob вивела на екран банер з пропозицією завантажити новий ICQ. Насправді це був модифікований клієнт Jimm, що дійсно “грабує” користувачів – застереження про таку шахрайську програму розміщено на сайті проекту Jimm. Цікаво, що там же описується процедура як чинити в такому випадку – куди писати і скаржитися.

Юсупов, як він стверджує, “вирішив подивитися, що там за додаток” і натиснув на рекламу. Однак, після цього скачування установка почалася відразу ж, а потім додаток сам відправив кілька SMS на платні номери, скаржиться  Юсупов, таким чином, його особовий рахунок, як він висловився, “пішов в мінуси” і був заблокований.

Спочатку Юсупов звернувся до розробників гри, яка стала відправною точкою всієї цієї історії. Проте, вони цілком передбачувано відмовилися нести відповідальність за рекламу, надану AdMob, і порадили користувачеві звернутися до служби підтримки компанії Google. Оператор Мегафон-Поволжжя теж відмовився повернути витрачені кошти, стверджуючи, що послуга була надана контент-провайдером коректно: зафіксована покупка ICQ і підстав для повернення грошей немає.

Після цього блогер вирішив подати скаргу на американського “пошукового гіганта” в російську поліцію з вимогою притягти Гугл до кримінальної відповідальності за шахрайство. За словами Юсупова, заява прийнята і розгляд ведеться.

За матеріалами: Ferra

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: