США звинуватили Deutsche Bank у шахрайстві

Уряд США направив до суду Манхеттена позов із звинуваченням в іпотечному шахрайстві проти найбільшого німецького банку Deutsche Bank AG і його іпотечного підрозділу MortgageIT Inc., вимагаючи стягнути з компаній один мільярд доларів.

За наявними даними, в період з 1999 по 2009 року MortgageIT видав понад 39 тисяч іпотечних кредитів, забезпечених гарантією державного страхування, на загальну суму $5 млрд. При цьому позики не відповідали вимогам нормативних актів. Зокрема, банк видавав кредити клієнтам з украй низьким рівнем платоспроможності. Кредитна організація при цьому, на думку влади США, була поінформована про ризики, пов’язані з виданими кредитами, і розраховувала заробити на перепродажу цих іпотечних позик.

“У результаті Deutsche Bank отримував істотний прибуток від перепродажу гарантованих урядом закладних, а під час кризи тисячі американців позбулися житла. У результаті уряд США виплатив кілька сотень мільйонів доларів за численними страховими позовами з боку позичальників, а в майбутньому може виплатити ще кілька сотень мільйонів” , – наголошується в позові.

У США в 2008 році почалася криза на ринку нерухомості із-за великого числа іпотечних кредитів, виданих позичальникам з високим ризиком неповернення коштів. Потім дана криза поширилася на країни Європи що згодом  стало причиною світової фінансової кризи.

Deutsche Bank був заснований в 1870 році і є найбільшим банківським концерном Німеччини, 2 тисячі відділень якого розташовані в 72 країнах світу.До складу концерну входять комерційні, іпотечні, інвестиційні банки, лізингові компанії та інші підрозділи. Штаб-квартира банку знаходиться у Франкфурті-на-Майні, число співробітників становить більше 80 тисяч.

За матеріалами: companion.ua

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: