Поповнювачі рахунків на вулицях – «мобільні шахраї»

Одним з видів мобільного шахрайства – є поповнення рахунків на вулицях. Про це повідомила менеджер зі зв’язків з громадськістю Харківської філії компанії «Київстар» на засіданні медіа-клубу «067» в Харкові.

За її словами, ці люди у помаранчевих накидках, які стоять на вулицях, поряд з ринками, іншими місцями масових скупчень людей та пропонують послуги із поповнення рахунків мобільних телефонів – насправді «мобільні шахраї». «Ці люди отримують гроші з рахунків інших абонентів незаконним шляхом і боротися наразі з ними, на жаль, можна тільки ігноруючи їх, адже мало хто захоче йти до правоохоронних органів та розбиратись…», – розповіла журналістам Світлана Немиро.

Крім названого виду шахрайства на засіданні медіа-клубу розповіли ще й про чотири інші: вимагання грошей, перемога в «акції», пошук втрачених речей та доступ до профілю в системі «Мій Київстар» та «Мій Діджус».

Загалом мобільні шахраї в день мають близько 150 тис. грн . Про це повідомив начальник відділу комплексної безпеки Харківської філії компанії «Київстар» Віталій Каратаєв.

Проте, за його словами, люди не дуже хочуть повідомляти про шахрайство. «На жаль, навіть не кожен другий постраждалий повідомляє про мобільне шахрайство. Люди не люблять визнавати себе жертвами», – зазначив Віталій Каратаєв.

Представники компанії «Київстар» закликають бути обережними та ігнорувати будь-які прохання шахраїв, не залишати номери своїх мобільних телефонів у соціальних мережах та магазинах, бо дуже часто магазини бувають у зговорі зі зловмисниками та передають їм свої бази контактів. Потрібно також перевіряти у свого телеком-оператора послуги, які надаються за короткими номерами; не надавати третім особам логін та пароль доступу до системи самообслуговування «Мій Київстар» та «Мій Діджус»; не повідомляти коди поповнення рахунків незнайомим особам; не довіряти інформації, яка надходить від незнайомців по мобільному телефону.

Якщо ви підозрюєте спроби мобільного шахрайства, то потрібно якомога швидше звернутися до правоохоронних органів та повідомити про це «Київстар». Якщо робити все оперативно, то можна навіть повернути втрачені гроші собі на рахунок. Крім цього, номер який здійснює шахрайство заблокують.

За матеріалами: Новини Полтавщини

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: