В Японії заарештовано шахраїв, які торгували “ліками від радіації”

Японська поліція заарештувала в місті Кобе чоловіка і жінку за незаконну торгівлю біологічно активними добавками з США, що нібито очищають організм від радіації, повідомляє у вівторок сайт японського телеканалу NHK з посиланням на головне управління поліції.

“Ефект продукту полягає в очищенні організму від радіоактивних речовин, які потрапили в нього”, – так рекламували в своєму магазині один з продуктів 50-річний Фумітака Умева і 29-річна Нацуме Тіба, підозрювані в порушенні закону про обіг лікарських засобів.

Вони вже встигли через інтернет продати цей препарат більш ніж 1 тисячі людей по всій країні, виручивши до 24 мільйонів ієн (близько 285 тисяч доларів).

Підозрювані, зокрема, продали трьом домогосподаркам з розташованої по сусідству з Фукусіма префектури Ібаракі за 47,5 тисячі ієн (близько 564 доларів) 10 пляшок рідини, що містить мінерал цеоліт.

Продукт, за твердженням продавців, “виліковує” радіацію за шість годин, був куплений ними ще три роки тому, однак рекламувати його в інтернеті Умева і Тіба почали лише після аварії на АЕС Фукусіма-1 11 березня цього року.

Влада закликає громадян не піддаватися на подібного роду недобросовісну рекламу “ліків від радіації”.

20 березня уряд Японії оголосив, що АЕС Фукусіма-1 буде закрита. 29 березня влада підвищила рівень тривоги в країні до максимального. 3 квітня прем’єр-міністр Японії Наото Кан заявив, що витік радіації з аварійною японської АЕС може “триватиме ще кілька місяців”.

За матеріалами: Корреспондент.net

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: