У Житомирській області 90-річна бабця віддала останні гроші «племінниці» із закордону

У Радомишльському районі 90-річна бабуся, повіривши байкам шахрайки, віддала їй власну тисячу гривень, та ще півтори позичила у сусідки.

Про це повідомляє співробітниця ВЗГ УМВС України в Житомирській області Алла Ващенко.

Ворожіння, зняття порчі, обмін грошей, продаж дешевих продуктів чи чудодійних ліків, отримання безкоштовних путівок на оздоровлення і т.д. – перелік уже давно відомих, але, тим не менше, актуальних способів шахрайств, від яких потерпають найчастіше саме літні жителі області. Наприкінці березня у Радомишлі було зафіксовано новий, як для Житомирщини, варіант ошуканства.

Події, про які розповіла оперативникам 90-річна бабуся, сталися ще в останній декаді лютого, проте лише місяць потому пенсіонерка усвідомила, що її обдурили і зважилася звернутись до міліції. Незнайома жінка прийшла додому до заявниці і почала розповідати про її родичів за кордоном. У бабусі дійсно у сусідній державі проживають тітка з дядьком та двоюрідний брат. Назвавши їх імена та описавши буття, гостя і сама представилася племінницею. Жвава розмова тривала близько трьох годин. За цей час новоявлена родичка розповіла, що вона тимчасово проживає у Києві, а до райцентру привезла на продаж побутову техніку, проте у неї сталась неприємність. Машину затримали, і щоб її забрати, слід сплатити близько 2,5 тисяч гривень. Розчуливши бабусю, «племінниця» попросила допомогти з грошима, звичайно, пообіцявши, як тільки-но забере товар і реалізує його, повернути борг.

Добра жінка вийняла із сховку відкладену на чорний день тисячу гривень. Цього виявилося замало для «рятувальної операції», тож довелося пенсіонерці йти у позички. Сусідка, зваживши на гарні стосунки та давнє знайомство з нею, погодилась на певний час дати бабусі 1,5 тисячі гривень. Названа родичка безмірно зраділа і взяла гроші. Щоправда, при цьому зняла з себе дві каблучки, ланцюжок та сережки, залишивши їх як гарантію повернення боргу. Старенька до ладу і її не розгледіла, а прикраси з жовтого металу виглядали як золоті.

Два тижні пенсіонерка очікувала повернення «племінниці» з грошима. І лише, коли з’явилися перші сумніви, зателефонувала за кордон до родичів. Ніхто із них нічого про гостю бабусі не відав. Зачекавши ще якийсь час, жінка у розпачі прийшла до міліції.

Як прокоментував подію перший заступник начальника Радомишльського РВ УМВС України в Житомирській області Сергій Блоцький, після проведення перевірки за даним фактом порушено кримінальну справу за ст.190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. От тільки відшукати винуватицю буде непросто. Старенька не може навіть описати вигляд своєї кривдниці. Орієнтовно їй 35-40 років, слов’янської зовнішності. Під такі дані потрапляє чи не третина жительок області. Втім правоохоронці припускають, що незнайомка все ж немісцева, а відомості про сім’ю пенсіонерки отримала від сторонніх осіб.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: