На 17-річчя «Посольства Божого» Аделаджа вирішив заробити на прихожанах

Учора церква скандального Сандея Аделаджі відзначала своє 17-річчя. У день народження. «Посольства Божого» пастор порівняв парафіян з вівцями і просив їх не триматися за роботу. А ось мера у Сандея вчора так і не дочекалися.

Перший день іменин (а їх відзначають чотири дні) розпочався для парафіян о 10 ранку. Десятки дорогих іномарок і паломницьких автобусів стягнулися до великого надувного намету на вул. Іжевська, що на Осокорках. Хоча раніше пастор запевняв, що ці іменини церкви пройдуть у новому храмі-ковчезі, який буде втричі більший, ніж Палац спорту. «У нас виникли деякі труднощі з будівництвом», – говорили нам раніше в прес-службі церкви. Пов´язані вони, ясна річ, зі зміною влади в місті.

Але пастор не сумував. «Нас ганяє міліція, прокуратура, СБУ. Ми, як вівці серед вовків. Але за будь-яку ціну ви повинні бути в цій церкві. Беріть відгули і приїжджайте. Якщо вас виженуть – Бог дасть вам іншу роботу. Я зараз персона нон грата в Росії. Але Бог прийде в цю країну через іншого пастора, – показуючи на чоловіка, кричав Сандей Аделаджа в мікрофон – все буде добре!». Звісно, не міг не згадати Сандей і про свою нелегку долю. «Мені погрожували в´язницею. Говорили, що Сандей буде сидіти 12 років. Але Бог втрутиться в цю ситуацію, от побачите», – заспокоював народ пастор.

Щоб відзначити іменини «Посольства», парафіянам довелося розщедритися. Вхід у намет коштував 25 грн. на день або 70 грн. за чотири дні (для ветеранів та інвалідів – безкоштовно). Але вже до початку служби в залі зібралося кілька тисяч осіб. Під ритмічну музику на сцені з´явився хор, перші дві пісні Сандей просидів біля дружини Босе, а потім, не витримавши, схопив український прапор і почав бігати по намету, заводячи народ. «Танцюємо, піднімаємося, веселимося», – «тамада» Сандей. Потім по залу пройшов чоловік з посудом для збору десятини. Аделаджа пожертвував на свою церкву 500 грн., а головний пастор Африки – 100$.

На 15-ту річницю на іменини звали колишнього президента Віктора Ющенка, прем´єра Юлію Тимошенко та американського президента Барака Обаму. Правда, ніхто не прийшов. Зараз же Аделаджа запросив, виходячи з його слів, «самих помазаних людей на Землі» – пасторів Альфреда Вільямса, Вільяма Кумуйї і Тоффа Уліссіса. Крім них до Києва з´їхалися сотні пасторів і парафіян з усього світу. Серед гостей ми також помітили Люсію Степанівну Айвазову, тещу мера Леоніда Черновецького. Позаду сидів її син і брат дружини мера Гарігін. Вони піднімали руки і кричали разом із залом. Наприкінці служби на сцену вийшла ведуча й оголосила рекламну паузу, після чого почала пропонувати купити на розкладках книжки пастора Аделаджі за 35 грн. і диски з проповідями – по 15-20 грн.

Нагадаємо, міліція порушила дві кримінальні справи і звинуватила пастора Аделаджу в шахрайстві і створенні злочинного угруповання. Нібито Сандей закликав парафіян «Посольства Божого» нести гроші у фінансову піраміду King´s Capital. У міліції кажуть, що в травні справа піде до суду. Зараз її закінчують читати обвинувачені, які брали участь у піраміді. Сам Аделаджа відмовився знайомитися з 200 томами зібраних матеріалів.

За матеріалами: «Сегодня»

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: