Гіпноз як наркоз

Психотехніки — серйозна зброя, яка використовується і шахраями, і лікарями. Одні — залазять у вашу свідомість, щоб заволодіти вашим майном, інші — можуть допомогти зняти біль або позбавити від страхів…

300 тисяч рублів виманили у 82-річної москвички гіпнотизерші. Розговорившись з нею на вулиці, вони вселили нещасній, що на ту наслала порчу сусідка. За «допомогу» старенька винесла з дому всі накопичені за довге життя заощадження.

Сергій після навчання техніки холотропного дихання (людина входить в транс за допомогою прискореного дихання) ніяк не міг позбутися відчуття, що всі навколо вороги, яких слід душити. Тренер порадив поїхати додому, полежати у ванні, і все пройде … Люся із захопленням переказувала знайомим, що вже після першого заняття на курсах гіпнозу вона відчула себе неймовірно окриленою, сіла в машину, по дорозі згадала, як була на сеансі, вилетіла з себе, подивилася з боку, як вона шикарно виглядає в авто, і повернулася в своє тіло.

Тренери раді натаскати учнів ловити кайф без всяких грибів і галюциногенів, але забувають, що від таких «вправ» зростає ризик інсульту. Цілителі і маги зазивають на сеанси гіпнозу, обіцяючи позбавити від усіх болячок. Але ще гірше інше:навчені гіпнозу люди здатні не тільки мимоволі вдарити людину або стати причиною ДТП, не просто погіршити своє здоров‘я, вони можуть зловмисно і дуже активно впливати на ні про що не підозрюючих людей, використовуючи свої нові знання! Не стати зомбі

Слово «гіпноз» — Застарілий термін, — пояснює Дмитро Воеділов, психолог і автор книг по нейролінгвістичного програмування. — Сьогодні прийоми, що дозволяють маніпулювати людською свідомістю, називають психотехніки. Те ж саме цікавість — один зі способів маніпуляції. Споконвіку жерці і політики використовують у своїх виступах прийоми, що впливають на підсвідомість. Це перш за все вплив на емоції: «Нас обдурили! Але я знаю, що робити!» Чим більше крику, тим більше вплив на праву півкулю, яка, зокрема, сприяє входженню в трансовий стан. Різке перемикання уваги з однієї теми на іншу, використання монотонних звуків для перетворення слухачів у натовп … Не хочете бути зомбованим? Найкращий захист — це знання.

Напевно, багато хто чув від знайомих або випробували на собі «чари» шахраїв, які за допомогою гіпнозу незаконно заволодівали майном громадян, — каже Наталя Пугачова, професор, заступник директора Інституту педагогіки і психології професійної освіти РАМН. — Найчастіше в таких оповіданнях фігурують циганки. Їх жертвами зазвичай стають люди, які спочатку вірять, що циганка вміє гіпнотизувати: у них відразу включається готовність підпасти під її «чари». А 20% людей від природи гіпнабельни, тобто легко піддаються гіпнозу. Циганки за зовнішнім виглядом вибирають з натовпу сприйнятливих людей — утомлених, поглинених своїми проблемами, а також звертають увагу на розширені зіниці очей, які кажуть: людина «пішла у себе». Щоб вирішити розумову задачу, мозку потрібна енергія. Якщо людина втомилася, то енергії не вистачає і мозок, йдучи по шляху найменшого опору, інстинктивно слухає чужі поради та вказівки. Шахрайка бачить — людина перестала логічно мислити, і починає керувати ним. Як захищатися? Не вступайте в розмову. Тримайте в голові думку: вам треба пройти повз, у вас інші справи.

Прийом по частинах

Не завжди гіпноз — це погано. У медицині його можна використовувати для зняття страхів, стресів, знеболювання.

Одного разу мені довелося знеболювати солдата, коли йому вирізали фурункул на нозі, — розповідає Дмитро Воеділов. — Це сталося в Казахстані в 90-і роки. У госпіталі закінчилися медикаменти. І нещасному запропонували: за старою традицією прив’яжемо до столу і дамо дощечку в зуби. Але садистський метод застосовувати не довелося. Бійця вдалося занурити в змінений стан свідомості, так що замість болю від дотику скальпеля він відчував тепло. Мозговий комп‘ютер природою запрограмований на те, що фізичний вплив викликає біль. У зміненому стані свідомості ми натискаємо іншу кнопку цього комп’ютера, і природна реакція у вигляді болю замінюється на будь-яке інше внушене людині відчуття. У гіпноз можна вводити не всю людину, а частинами. Одна моя учениця загіпнотизувала руку дитини, коли той перекинув на себе чайник з окропом. Коли приїхала «швидка», лікарі здивувалися: хлопчик, замість того щоб кричати від болю — вся рука від опіку покрилася пухирями, грав здоровою рукою і не звертав уваги на хвору.

У методу знеболення за допомогою гіпнозу великі перспективи, — вважає Ігор Самойленко, хірург, канд. мед. наук. — Є пацієнти, що гинуть або впадають у кому від анафілактичного шоку, викликаного наркозом, прямо на операційному столі. У їхньому випадку гіпноз замість наркозу дозволив би уникнути небезпечних ускладнень. Але у цих «ліків» є протипоказання. Гіпноз не можна застосовувати, якщо людина приймала препарати, що впливають на нервову систему, вживав спиртне, при деяких захворюваннях. У зміненому стані свідомості їх вплив збільшується в рази, і пацієнту стає дуже погано. Типова ситуація:чоловік напередодні лікував антибіотиками ангіну, а потім звернувся до гіпнотизера, але замість допомоги отримав напад — посинів і забився в судомах. Якщо загіпнотизувати людину, яка випила 50 г, вона впаде мертвецьки п’яна. Тому зараз сеанси масового гіпнозу по ТБ заборонені.

vkurse.ua

Share Button
!

правила коментування

Поділіться думками

реклама: