Британський шахрай вкрав футбольний клуб та збанкрутував банк

Британське відомство з розслідування великих фінансових махінацій впритул взялося за шахрая, якому вдалося вкрасти футбольний клуб і “пустити по світу” банк, передає ВВС.

Слідчі також вивчають, як раніше судимий за шахрайство Рассел Кінг зумів переконати колишнього тренера збірної Англії Свена-Йорана Ерікссона стати спортивним директором найстарішого футбольного клубу в світі “Ноттс Каунті” і навіть відвідати в цій якості Північну Корею.

Сам Рассел Кінг вважає себе невинним і заявляє, що був консультантом з цих угод.

Відзначимо, Свен-Йоран Ерікссон був призначений в “Ноттс Каунті” в 2009 р. після того, як клуб перейшов у нові руки під гучні заяви про інвестиції, які нібито очікувалися з країн Близького Сходу. Обіцяні інвестиції так і не реалізувалися, і клуб опинився в боргах, які досягли 7 млн ​​фунтів стерлінгів.

“Для мене як футбольної людини це було просто фантастикою – мати можливість підняти клуб, який перебував на задвірках Другого дивізіону на рівень Прем’єр-ліги, маючи при цьому достатні фінанси. Це була просто мрія, і я, звичайно, підписав контракт, що було помилкою”, – говорить тренер.

За словами Свена-Йорана Ерікссона, перші ознаки неприємностей з’явилися досить скоро. “Я відчув недобре, коли мені повідомили про несплачені рахунки за молоко”, – згадує він.

Як розповів тренер програмі “Панорама” першого каналу ВВС, будучи в урядовому палаці в столиці Північної Кореї, він своїми очима бачив, як Рассел Кінг і товариші передавали уряду цієї країни так звані акції. “Я запитав у них про масштаби угоди. Суми, які вони назвали, обчислювалася навіть не в мільйонах, а мільярдах доларів. Вони використовували моє ім’я. Врешті-решт, для мене все це обернулося великою помилкою”.

Результати розслідування принесли дивовижні результати: ділові пропозиції та угоди Рассела Кінга викликали довіру через підтримку, яку йому, як здавалося, надає інвестиційний банк First London plc. Серед радників банку – такі люди як член парламенту від партії консерваторів Тім Йо, а також маршал авіації і колишній розвідник сер Джон Уокер.

Банк, як і годиться в таких випадках, відправив Джона Уокера, який очолював свого часу оборонну розвідку, перевірити таємницю Рассела Кінга і його північнокорейської угоди. Однак навіть колишньому розвіднику не вдалося запідозрити недобре: “Що я знаю про Рассел Кінга. Не так вже й багато. Він вмів говорити, в цьому йому не відмовиш. Він був шахраєм. Я попався йому на гачок, як і Свен. Їм просто потрібні були імена відомих людей”.

Кінгу вдалося отримати контроль над половиною всіх операцій банку після того, як він переконав керівництво First London plc у тому, що управляє мільярдами доларів, що належать королівській сім’ї Бахрейна.

Але як говорить президент Агентства у справах інформації Бахрейну Фауаз аль-Халіфа, Рассел Кінг збрехав і цього разу: “Можливо, він зустрічався іноді з членами королівської сім’ї, проте ніяких фінансових зв’язків ні з ним, ні з його компанією в нас немає”.

Банк First London plc, який торік заборгував майже 9 млн фунтів стерлінгів, збанкрутував.

Управління з фінансового регулювання і нагляду Великобританії (FSA) вивчило подробиці угоди, яка дала можливість Кінгу контролювати 49% всіх акцій банку. Результати цієї роботи передані в Відомство з розслідування великих фінансових махінацій. “У цьому випадку право контролю над акціями банку було передано без попереднього повідомлення FSA, що було потрібно за законом”, – сказав прес-секретар відомства.

Що стосується футбольного клубу, то власником клубу був фонд, що належав групі уболівальників. Але Кінгу вдалося умовити фанатів продати його всього за один фунт після зустрічі з тим, кого вони прийняли за одного з майбутніх інвесторів з Бахрейна.

Абід Хіят Хан був представлений на зустрічі як принц з близькосхідної країни. Однак, як вдалося встановити, цю людину насправді розшукує британська поліція. У 2008 р. він втік з Великобританії, де повинен був постати перед судом за крадіжку, як повідомляється, майже 1 млн фунтів стерлінгів. Абід Хіят Хан заперечує, що він видавав себе за принца.

Lohotron.in.ua

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: