За легкими грішми не женись – проблем чималих стережись

Надмірна довірливість наших громадян, а особливо літніх людей, тільки розв’язує руки аферистам, які залюбки збирають «данину» з легковірів.

Запорізькі міліціонери систематично застерігають мешканців області бути більш обачними аби не потрапити на гачок шахраїв. Пройдисвіти, в яких у запасі заготовлені різноманітні афери, можуть легко обвести навколо пальця недостатньо обережних людей. Сумна статистика правоохоронців свідчить про те, що здебільшого жертвами «великих комбінаторів» стають люди похилого віку.

Шахрайська схема про начебто знайдений гаманець та винагороду за нього стала популярною на території обласного центру. Нагадаємо, що у квітні минулого року до рук правоохоронців потрапив такий 52-річний «винахідник». Зловмисник опинився в салоні патрульного автомобіля майже одразу після того, як спробував ошукати літнього чоловіка. Зловмисник наживався на довірливих городянах дуже швидко і без особливих зусиль. На очах перехожих він начебто губив гаманець або паспорт на землю, а коли порядні люди наздоганяли його і повертали загублені речі, той щедро їм «віддячував». З кишені шахрай доставав купюру номіналом в 500 гривень і пропонував городянам взяти собі з цієї суми хоча б двадцятку за такий людяний вчинок. Оскільки чоловік наголошував на тому, що менших грошей в нього не має, потерпілі залюбки брали в нього купюру та давали здачу. От тільки 500 гривень, що простягав «винахідник» були просто сувенірним папірцем, а здачу він отримував вже справжніми грошима.

Восени біля одного з будинків у такий спосіб він ошукав місцевого пенсіонера. Та за іронією долі їхні стежки знову перетнулися. Звісно, зловмисник не впізнав свою жертву, тоді як дідусь одразу згадав свого кривдника. Цього разу він не дав себе обдурити, а одразу ж діяв рішуче. Відмовившись від «липової» винагороди, пенсіонер негайно поспішив до наряду патрульного автомобіля, який проїжджав неподалік. Через кілька хвилин після цього, підозрюваного вже везли до райвідділу. Сьогодні цей любитель легкого «заробітку» вже відбуває покарання в місцях позбавлення волі.

Однак, у Запоріжжі з’явилися послідовники «великого комбінатора», які діють за аналогічною схемою «розводу». Так, днями в Хортицькому районі міста двоє невідомих чоловіків розіграли кримінальний спектакль. В обох випадках жертвами аферистів стали жінки 1947 та 1941 років народження. Повіривши в нечувану щедрість незнайомців, пенсіонерки залюбки погодилися розділити з ними гроші, які були всередині нібито знайденого гаманця. Врешті-решт одна з них віддала шахраям 2300 гривень, а інша, завдяки власній довірливості, залишилася без 900 гривень.

Слід пам’ятати, що шахраї чудові психологи, яким не бракує винахідливості і творчості. Вони завжди знайдуть мільйони способів примноження своїх доходів шляхом привласнення ваших грошей. То ж з якими б видами шахрайств вам не довелося зіштовхнутися, потрібно якнайшвидше звернутися за допомогою до міліції, зателефонувавши за номером «102», адже шансів знайти зловмисника по гарячих слідах завжди більше.

Семенюк Яна, ВЗГ ГУМВС України в Запорізькій області

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: