Як вибрати агентство нерухомості

Якщо ви хочете продати квартиру або будинок, придбати нерухомість, оформити іпотечний кредит на придбання квартири або виконати інші операції, пов’язані з нерухомістю, доцільно звернутися до ріелторських фірм або, по нашому, — агентств нерухомості, професійні співробітники яких допоможуть у цій, можливо, незнайомій для вас і повній ризику сфері.

Однак як вибрати агентство нерухомості, яке не зніме маску привітності після того, як ви підпишите всі папери, і яке не закриється через один-два роки через скарги та судові позови з боку своїх клієнтів? Нижче наведено деякі рекомендації, як вибрати агентство нерухомості, що працює професійно і надає якісні послуги за оптимальною ціною.

Відкривши спеціалізований журнал, можна знайти масу оголошень агентств нерухомості. У першу чергу, має сенс звернути увагу на характер рекламного оголошення. У солідній компанії буде відповідна реклама — серйозна і правдива, без обіцянки «золотих гір», але і без нечувано завищених цін.

Сьогодні більшість серйозних компаній мають свою сторінку в Інтернеті. За якістю дизайну і зручністю навігації їхнього сайту також можна певною мірою судити про надійність ріелторської компанії.

Зробивши виписку контактних даних з десяти-двадцяти агентств нерухомості, подзвоніть у кожну компанію і поспілкуйтеся з їхніми співробітниками. Зверніть увагу, чи дотримується офіс-менеджер телефонного етикету: чи називає, піднявши трубку, ім’я компанії, або обмежується холодним «алло», чи впевнений у собі, чи дає чіткі й однозначні відповіді. Це дасть зрозуміти, з вами розмовляє дилетант або фахівець. На цьому етапі, можливо, вже можна відсіяти кілька компаній, які здадуться не досить компетентними.

Як вибрати агентство нерухомості: Зверніть увагу на зовнішній вигляд агента, вираз обличчя, очі — адже очі, як відомо, — це дзеркало душі

Як вибрати агентство нерухомості: відвідування офісу

Попередньо зателефонувавши, починайте робити ріелторам візити. Заздалегідь рекомендується написати список питань до кожного агентства.

Офіс надійного агентства нерухомості буде облаштований гарними та зручними меблями. У кожного агента своє робоче місце і комп’ютер. В компанії спостерігається робоча обстановка. Вам запропонують присісти, а компанія виділить людину, щоб проконсультувати вас і відповісти на всі питання. Дізнайтеся, чи орендує агентство офіс, або він входить в активи компанії. Можливо, згодом це стане визначальним критерієм під час вибору кращого агентства нерухомості, тому що не сьогодні, завтра компанія може відправитися в «далеке плавання» з вашими грошима, але, на жаль, залишивши вас та інших своїх клієнтів «за бортом».

Доцільно звернути увагу і на порядок в компанії. Навалені купи паперу на столах, залишки їжі, брудна підлога скажуть набагато більше, ніж натягнуті посмішки.

Додатковою перевагою компанії можна вважати надання широкого спектру послуг, наприклад, наявність власної юридичної служби та служби безпеки, послуга продажу або придбання нерухомості, оренда, оформлення іпотечних кредитів і т.д.

Ознайомтеся з договірною базою агентства. Текст договорів має бути зрозумілим і грамотно оформленим. У документах повинні бути ясно викладені умови купівлі-продажу, відповідальність сторін і строки, вартість нерухомості, сума завдатку та ін. Зверніть увагу на наявність у договорі реквізитів фірми, печатки агентства.

Якщо ви готові укласти договір, не забудьте проконсультуватися по ньому з юристом. Уважність і прискіпливість допоможе уникнути вивертів шахраїв.

Дізнайтеся, скільки років пропрацювала компанія і, по можливості, стаж роботи персоналу в цій сфері. Зрозуміло, що агентство нерухомості, яке працює більше десяти років і здійснило сотні успішних операцій, гідно пережило кризу, є більш надійним, ніж таке, що недавно відкрилося, не має сертифікату якості і дипломованих фахівців зі стажем.

Як вибрати агентство нерухомості: персонал

Не менше ніж інтер’єр і облаштування офісу, багато про що скаже ввічливість і професіоналізм агента, який консультує вас. Зверніть увагу на його зовнішній вигляд, вираз обличчя, очі — адже очі, як відомо, — це дзеркало душі. Чесну людину можна відрізнити за доброзичливою посмішкою, добрими очима, м’яким і спокійним тоном мови, вмінням увійти в довіру, чіткими і впевненими відповідями. Звичайно, є люди, які вміють прикидатися, але базове знання психології, мови жестів і міміки допоможе визначити, з ким ви маєте справу. Не соромтеся попросити спеціальний документ, що підтверджує кваліфікацію агента. Зазначена в ньому дата покаже, скільки років людина зайнята у цій сфері.

Комісійні

Середні комісійні становлять 3–5%, і чим більша ціна нерухомості, тим менший відсоток. Ціни можна подивитися в прейскуранті, проте зазвичай ціна на кожну квартиру або будинок залежить від багатьох факторів і може відрізнятися від зазначеної в прайсі компанії.

Перед тим, як вибрати агентство нерухомості остаточно, скористайтеся методом ранжування. Складіть перелік критеріїв якості ріелторських компаній: скажімо, ціна; наявність сертифікатів якості та дипломів фахівців; вік компанії; середній стаж працівників; орендований офіс або власний; доброзичливість і професійний етикет персоналу; зовнішній вигляд працівників та порядок в офісі; кількість успішно проведених операцій; оцінка знайомих, що скористалися цим агентством. За всіма критеріями можна поставити оцінку від 1 до 5 кожному агентству. Ріелторська компанія, що набрала більше балів, певно і є найбільш гідною вашого вибору.

Як вибрати агентство нерухомості: критерії та оцінки

Як вибрати агентство нерухомості: метод ранжування ріелторів за критеріями

Epoch Times Україна

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: