В Китаї скасовано смертну кару за економічні злочини

Китайська влада вирішила скоротити кількість злочинів, за які загрожує страта. “Пільги” стосуються порушників закону в економічній сфері: шахраїв, контрабандистів і бізнесменів, що ухиляються від сплати податків.

Гуманні й небувалі поправки до кримінального кодексу 1979 року затвердили в п’ятницю на черговій сесії постійного комітету Всекитайського зборів народних представників, що завершилася в Пекіні, повідомляє Newsru.ua.

Китай скасував смертну кару за економічні злочини: шахраїв і контрабандистів не вбиватимуть

Кількість статей, згідно з якими передбачено розстріл, скоротилася на 13 пунктів за рахунок скусування страти за низку “економічних злочинів ненасильницького характеру”.

Під “скорочення”, зокрема, потрапили статті за контрабанду (історичних цінностей; золота, срібла і інших дорогоцінних металів; рідкісних тварин і так далі), шахрайство і податкові злочини. До цієї категорії також належать “чорні археологи” і шукачі скарбів.

Проте, як заявив віце-голова законодавчого комітету Всекитайських зборів народних представників Ланг Шенг, скасувати страту за інші злочини неможливо.

При цьому Ланг Шенг зазначив, що скасування вищої міри покарання за економічні злочини – теж величезний крок вперед.

Під поправки потрапили також злочинці похилого віку: для засуджених, старших за 75 років, страта застосовуватися не буде. Винятки робитимуться тільки в тих випадках, коли йдеться про злочини, вчинені з особливою жорстокістю.

Трохи раніше від загрози страти звільнили підлітків і вагітних жінок.

Про намір скасувати страту за економічні злочини Китай оголосив в серпні 2010 року.

На сьогодні Китай є світовим лідером за смертними вироками, стверджує правозахисна організація Amnesty International. Отримати кулю від китайської Феміди можна було в рамках розслідування за 68 кримінальними статтям.

Характерно і те, що навіть оцінки фахівців щодо кількості страчених у Китаї злочинців різняться в рази. Це обумовлено тим, що влада ретельно приховує інформацію про розстріли, які відбуваються у Піднебесній.

За різними оцінками, щороку в Китайській Народній Республіці виконують від 2 до 7 тисяч смертних вироків. Це означає, що в Китаї страчують більше людей, ніж у решті всіх країн світу разом узятих.

Китайські суди виносять звинувачувальні вироки в 99% випадків, а за останніх 10 років винними було визнано більш як 6 мільйонів осіб. При цьому виправдання вдалося добитися лише кільком десяткам тисяч засуджених.

Зазначимо, що чинний у КНР кримінальний кодекс було затверджено в 1979 році. За останні 30 з гаком років у нього вперше вносяться поправки про обмеження застосування страти.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: