У Вінниці затримали липового адвоката

На Вінниччині арештували адвоката-самозванця, який з травня минулого року виманював у вінничан гроші під виглядом надання правової допомоги.

Про це повідомляє відділ зв’язків з громадськістю управління міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області.

За словами начальника Ленінського районного відділу міліції Віктора Сидоренка, «правозахисник» відкрив офіс з вивіскою «Адвокат» у м. Вінниці по вулиці Пушкіна,1. Він займався наданням юридичних консультацій з усіх галузей права, та пропонував захист в судах по цивільних, адміністративних і кримінальних справах.

Раніше тричі судимий 28-річний вінничанин, який не мав юридичної освіти, спробував себе в ролі адвоката. Він знаходив довірливих клієнтів, які були далекими від юриспруденції і за допомогою завчених висловів переконував клієнтів що можна вирішити будь-яку справу, заплативши певну суму.

Шахрай вміло доказував свою професійну майстерність і переконував в позитивному вирішенні справи, тому люди без вагань підписували договори про надання їм адвокатських послуг. Документ скріплювався підробленою печаткою «Асоціація адвокатів України. Вінниця», в якому оговорювалася в тому числі і оплата за надання юридичної допомоги.

Однак, наступний візит до адвоката засмучував клієнта, бо тут «правник» з усією відповідальністю, посилаючись на свій досвід в таких справах зазначав, що є чимало труднощів в позитивному їх вирішення. Однак кругленька сума, яка перевищувала зазначену в договорі, знімала всі проблеми. Обдуреним людям, котрі потрапили на гачок шахрая, нічого не залишалось, як доплатити.

Видурені суми самозванець справно «відробляв» – готував адвокатські запити у різноманітні інстанції, ходив на судові засідання. Останнім часом він настільки увійшов в роль, що перегравав в суді. Він влаштував показові виступи, які, м’яко кажучи, були далеко не з тієї опери і вражали своєю безграмотністю і юридичними ляпсусами. Легенди про дивного адвоката дійшли до вінницької міліції, яка вирішила перевірити його легітимність.

В результаті «адвоката» затримали у його конторі, де вилучили підроблені адвокатські ордери, печатку, документацію та комп’ютерну техніку.

За словами Віктора Сидоренка, на сьогодні вставлено 7 осіб, які отримали шахрайську юридичну допомогу. Люди заплатили різні суми – від 300 гривень до 40 тисяч гривень за послуги.

Після затримання підозрюваний у шахрайстві в особливо великих розмірах запевняв, що таки має юридичну освіту, яку отримав у Росії, однак вуз, де він вчився, пригадати ніяк не зміг.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: