Шахрай виманював гроші під ім’ям нардепа

У результаті оперативних заходів співробітниками столичного карного розшуку затримано шахрая, який від імені народного депутата України Олега Зарубінського під виглядом благодійності оббирав київських бізнесменів, повідомляють “Подробности“.

Київські оперативники давно знають цього 41-річного жителя Запоріжжя. Хоча запорожцем його можна назвати лише формально. Понад п’ятнадцять останніх років він шахраював в Києві, і після чергової ходки на зону знову повертався до Києва. За свої витівки він вже має 7 судимостей, відсидівши у в’язниці в цілому більше десяти років. Востаннє звільнився з колонії в жовтні 2010 року і відразу ж приїхав до столиці.

Як розповів сам затриманий, принципово шахрайську схему отримання внесків він не змінював з 1993 року. Телефонуючи директорам великих комерційних фірм, які працюють у медичній галузі, шахрай представлявся народним депутатом і, посилаючись на благодійність, просив допомогти готівкою на проведення операцій з протезування незаможних пацієнтів. Звичайно, на добру справу ніхто з комерсантів грошей не шкодував. Тим більше, що суми варіювалися в межах півтора – двох тисяч гривень. Ніяких фінансових документів або розписок, природно, ніхто не оформляв.

Цього разу шахрай працював за такою ж схемою з тією лише різницею, що називався не народним депутатом, а його помічником або водієм. Для більшої переконливості він виготовив візитки народного депутата з фіктивними реквізитами, а для себе виправив довідку тому, що він є членом якогось благодійного товариства з надання допомоги малозабезпеченим громадянам. Хоча, в більшості випадків, комерсанти цими паперами не цікавилися взагалі.

Цікава деталь. Більше двох третин підприємців при особистій зустрічі з “помічником народного депутата” відмовлялися платити внески. Ця новина неприємно здивувала шахрая. Адже минулого разу бізнесмени з грошима розлучалися куди більш охоче. Стосовно VIP-шахрая порушено кримінальну справу за відповідною статтею Кримінального кодексу. Слідством вже встановлено більше десяти ошуканих комерсантів. Їм завдано загальний збиток на суму більше п’ятнадцяти тисяч гривень. Але оперативники обґрунтовано вважають, що обдурених набагато більше. Адже сам затриманий охоче співпрацює зі слідством і вказує адреси відвіданих фірм.

Вже з перших кроків слідство зіткнулося з небажанням потерпілих писати заяви в міліцію. Комерсанти мотивують це браком часу. Але, швидше за все, їм, солідним людям, просто соромно виступати в такому непривабливому світлі.

 

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: