«Полювання» на мобілки

Мобільний телефон вже давно перейшов із розряду дорогої та недоступної речі в розряд предметів першої необхідності. Та слід відмітити, що кожне явище має не тільки позитивні моменти. Власники мобільних телефонів, користуючись оперативністю та комфортом цього виробу, автоматично стають потенційними жертвами будь-яких зловмисників. Грабіжники, шахраї, кишенькові злодії, хулігани — тут як тут. Кримінальні зведення впевнено стверджують: нині мобільний телефон — це перша річ, яку може викрасти зловмисник.

Аби пересічні громадяни не ставали жертвами злочинних діянь, правоохоронці пропонують їм дотримуватись елементарних правил безпеки. Не потрібно без необхідності «засвічувати» свій телефон, перебуваючи у громадських місцях, бо хтось і не зверне своєї уваги на вашу річ, а хтось захоче її відібрати. І буде дуже добре, якщо ви, позбувшись цінної речі, не отримаєте тілесних ушкоджень або не втратите свого життя. Не носіть мобільні телефони в задніх кишенях штанів або у відкритих сумочках.

У ряду злочинів, пов’язаних з мобільними телефонами, відокремлено стоять шахрайські трюки з сотовими. Якщо до вас підійшов незнайомець та попросив «на хвилинку» телефон, пояснюючи, що його мобілка розрядилась або просто пропонує за дзвінок з вашого телефону 10 гривень — ввічливо перервіть контакт з цією людиною та йдіть геть. Але, не зважаючи на здоровий глузд та міліцейські поради, деякі громадяни продовжують потрапляти у неприємні кримінальні історії.

Так, 1 березня близько півдня до чергової частини Конотопського міського відділу міліції зателефонував 22-річний городянин. Хлопець розповів правоохоронцям, що кілька хвилин назад став жертвою шахрая. Як стало відомо, до нього підійшов 24 —річний ледь знайомий молодик та попросив мобільний телефон аби послухати музику. Хлопчина не вагаючись віддав свій сотовий «приятелю». Тільки-но зловмисник отримав бажане одразу ж втік. Потерпілому нічого не залишилось, як звернувся за допомогою до міліції.

— Потерпілий досить чітко описав зловмисника, розповів як той виглядав та у що був вдягнутий, — розповів старший оперуповноважений карного розшуку Конотопського МВ УМВС Ярослав Федорченко. — Це й допомогло нам вже через годину в центрі міста затримати підозрюваного. Той, до речі, діяв досить швидко: за цей час він встиг здати викрадену річ у ломбард.

Наразі відносно викрадача вирішується питання про порушення кримінальної справи, тривають додаткові перевірки. Телефон повернутий його власнику.

Ще одна історія, у «головній ролі» якої побували одразу два мобільних телефони, трапилась наприкінці лютого. Ввечері, 26 числа, до чергової частини відділу прийшов раніше судимий конотопець та розповів, що на нього на вулиці напали двоє чоловіків, побивши, відібрали гроші і банківську картку. Та вже після проведення первинних оперативно — розшукових заходів, перед правоохоронцями стала вимальовуватись зовсім інша картина. Як з’ясувалося, того дня чолов’яга завітав у гості до братів-приятелів. «Випили пивка, посиділи, — розповідав згодом один з братів. — А коли вже Петро ( ім’я змін.) хотів йти, він попросив у нас з братом наші мобілки, пояснив, що йому терміново необхідно подзвонити, а свій телефон він забув вдома. Ми, звісно ж не вагаючись, віддали сотові. Та тільки-но він закінчив розмову, поклав обидві мобілки в кишеню та збирався йти. Я сказав йому, щоб віддав сотові, але у відповідь отримав стусана.»

Обурені родичі, оговтавшись, наздогнали викрадача вже на вулиці, побили останнього, а ось забрати свої телефони забули. Наступного дня міліціонери знайшли викрадені мобільні за місцем мешкання «горе-заявника». Нині відносно крадія порушена кримінальна справа за ознаками частини 2 статті 186 Кримінального кодексу України, згідно з якою йому загрожує позбавлення волі до 6 років.

СЗГ Конотопського МВ УМВС України в сумській області

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: