На Київщині міліція затримала Інтернет-афериста

Немає бодай жодного користувача всесвітньої мережі, який хоча б один раз не спробував придбати товар через Інтернет. І начебто немає в цьому нічого поганого, якби не «маленьке» але – інтернет-злодії. Шахраї знайшли і тут можливість обдурити людей, скориставшись їх довірою.

25-річний киянин придумав непоганий спосіб підзаробити. Як повідомили у ВЗГ ГУМВС України в Київській області, на сайті інтернет–аукціонів пропонував відвідувачам купити у нього ноутбуки та «І-Рhоne». Називав реальні моделі та марки. Після влаштовував аукціон, виставляючи стартову ціну 1000 гривен за той чи інший «товар».

В свою чергу користувачі Інтернету пропонували гроші. Коли торги закінчувалися, то шахрай називав номер своєї банківської картки. Щасливим клієнтам говорив, щоб переказували гривні, а сам обіцяв після їх отримання відразу вислати поштою техніку. Довірливі громадяни здійснювали переказ. Ні грошей, ні техніки ніхто з них так і не отримав. Аферист знімав кошти з банкомату, видаляв свою інтернет–сторінку, знищував банківську картку. За цією схемою чоловік діяв неодноразово, допоки його злочинну діяльність не припинили працівники міліції.

Начальник міліції міста Бориспіль Юрій Вовк розповів, що потерпілими виявилися жителі з різних куточків України: Донецька, Дніпропетровська, Миколаєва, а також з міста Бориспіль Київської області.

Остання жертва віддала інтернет-аферисту 2622 гривні, нібито «придбавши» «І-Рhоne».

Потерпілий Андрій з Борисполя вже не перший рік користується сайтом інтернет-аукціонів: не раз продавав та купував таким шляхом техніку й інші речі. Тож принцип – спочатку гроші, потім товар – не викликали в нього жодного сумніву. Чоловік знайшов купу позитивних відгуків людей, які вже спілкувались з цим продавцем. До того ж фото телефону, який потерпілий збирався придбати, було справжнім і не нагадувало картинку з Інтернету. Коли за три дні після оплати товару його доставку здійснено не було, Андрій забив тривогу. Спочатку він намагався зв’язатися з продавцем. Після марних спроб чоловік звернувся в міліцію.

Невдовзі киянина затримали за місцем проживання. Наразі порушена проти зловмисника кримінальна справа за ч.2 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України направлена до суду. Шахраю загрожує до трьох років позбавлення волі.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: