Харківський шахрай крав гроші мобільних операторів та абонентів

Харківський шахрай крав гроші мобільних операторів та абонентівПрацівники МВС затримали в міжнародному аеропорту “Бориспіль” організатора групи шахраїв, який намагався вилетіти з України в одну з країн Південно-східної Азії. Сума збитку, завданого шахраями операторам, становить 3,5 мільйона гривень.

Затриманим виявився 29-річний житель Харкова, син відомого місцевого підприємця. Під час затримання у валізах зловмисника було понад два десятки телефонів, близько 80 SIM-карт і інших технічних засобів.

Підозрюваний разом з двома спільниками в різні періоди часу отримали в користування від жителів Полтавської та Харківської областей контрактні SIM-карти низки операторів мобільного зв’язку.

Потім зловмисники покидали територію України або виїжджали на прикордонні території, які знаходяться в межах покриття базових станцій операторів суміжних держав, і, використовуючи можливість кредитної оплати і послугу роумінгу, організовували фіктивні потоки телефонного трафіку в телекомунікаційні мережі іноземних операторів зв’язку.

Для реалізації злочинних намірів шахраї за допомогою мережі Інтернет попередньо зареєстрували так звані “діамантові номери”, які належать суб’єктам ринку телекомунікацій іноземних країн, і встановили високі тарифи для дзвінків на них.

Гроші за дзвінки, зроблені на зазначені номери, перераховувалися на рахунки фігурантів за допомогою білінгової системи, частина з них відраховувалася в інтересах операторів телекомунікацій, інші йшли шахраям.

У цілому в результаті вчинення злочинних дій національним операторам мобільного зв’язку та громадянам завдано матеріальних збитків на суму понад 3,5 млн. грн.

За вказаними фактами порушено кримінальну справу за ознаками складу злочину, передбаченого ч.3 ст.190 (шахрайство, вчинене у великих розмірах).

 

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: