МТС попереджає про активізацію «соціальних» шахраїв

Схеми роботи таких шахраїв можуть бути різноманітні й мудрі, але всі вони зводяться до одного простого сценарію: використовуючи доступні канали зв‘язку, шахрай доставляє людині чи групі людей повідомлення, що викликає у них сильні емоційні почуття і передбачає відгук. Оператор склав добірку 15 найбільш популярних схем шахрайства.

SMS-шпигун

Шахраї рекламують «послугу» визначення місця розташування людини за номером його мобільного телефону. Для того щоб скористатися «послугою», абонентам пропонують спочатку зареєструватися за допомогою SMS: пропонується відповісти на кілька запитань, за кожне повідомлення знімається немаленька сума і таких SMS, як правило, декілька. У результаті людині надсилають посилання на портал із загальнодоступною інформацією про належність того чи іншого коду певного оператора зв’язку або на сервіси інтерактивних карт, такі як Google Maps або Yandex Maps.

Вірус, який блокує екран комп‘ютера

Шахраї використовують вірусне програмне забезпечення, яке блокує екран комп’ютера. Для розблокування пропонується надіслати SMS на короткий номер. За відправку знімалося близько 30 гривень. Після чого надсилається код, який можна ввести в спеціальне поле на екрані комп‘ютера і відновити його роботу.

Пропозиція розбагатіти

Шахраї відправляють SMS наступного змісту: «ЦЕ ПОВИННІ ЗНАТИ ВСІ !!!!! Існує один варіант отримання грошей по мобільному телефону, грошей, звичайно, ви зняти не зможете, зате ВАМ на рахунок прийдуть гроші. За відправлену SMS з вас нічого не знімуть — це перевірено вже дуже багатьма. Як це зробити» Далі пропонується відправити SMS-повідомлення (набір букв і цифр) на короткий 4-значний номер. Шахраї обіцяють, що протягом трьох хвилин на рахунок прийде 30 гривень. Поповнювати запрошують абонентів усіх мобільних операторів. Насправді, гроші знімаються у того, хто відправляє SMS.

Заборгованість за кредитом

Абонентові приходить SMS: «Банк Х відмовив Вам у видачі кредиту». Через кілька днів, коли абонент забуде про це повідомлення, йому дзвонять з незнайомого номера. Автовідповідач, представившись банком Х, каже: «Нагадуємо Вам про необхідність погасити кредит. Хочете прослухати повідомлення ще раз, натисніть 1. Хочете зв’язатися з оператором, натисніть 2». Природно, абонент виходить на оператора, який правдоподібно описує ситуацію із заборгованістю по кредиту. Для більш детального з‘ясування обставин псевдооператор пропонує з’єднати абонента зі службою безпеки банку, завданням якої насправді є виманювання у абонента особистої інформації, номерів кредитних карток та ін. Не дивно, що після цього з карток починають зникати гроші.

Підключись і отримай 100 гривень

За грошову винагороду абоненту пропонують підключитися до мобільного зв‘язку на контрактній основі. Зловмисники обіцяють, що візьмуть всі зобов’язання за контрактом на себе і будуть вчасно оплачувати рахунки. Через певний час користувачеві приходить рахунок на роумінг на дуже велику суму грошей.

Отримай вдвічі більше

Абонентові приходить SMS такого змісту: «Сервер мобільного оператора Х. Перекажіть гроші на номер 8-ХХХ-ХХХ-ХХ-ХХ і отримаєте вдвічі більше!»

Досить реклами

Абонентові приходить SMS з пропозицією відписатися від рекламної SMS-розсилки. Щоб відписатися, треба відправити нібито безкоштовне SMS на один з коротких номерів. SMS виявляється платним.

Врятуйте дитину

Абонент отримує повідомлення з невідомого номера про необхідність знайти рідкісну групу крові для порятунку дитини. У повідомленні вказується номер телефону, дзвінки на який автоматично спустошують рахунок подзвонившого.

Усунення неполадок

Той, хто телефонує, під приводом несправності мережі, просить абонента набрати певну послідовність цифр і символів, що є командою переказу грошей.

Можна зателефонувати?

На вулиці перехожий просить вас дати подзвонити хворій мамі або дітям додому, посилаючись на акумулятор, що сів, і терміновість дзвінка. Дзвінок здійснюється на платний номер.

Потрібна робота?

Ви бачите оголошення з пропозицією високооплачуваної роботи. Для отримання докладної інформації пропонується відправити SMS або зателефонувати на короткий номер, при цьому з рахунку знімається певна сума грошей, про які в оголошенні не було сказано.

Перекинь грошей

Абонентові приходить SMS: «Не можу додзвонитися, немає грошей, перешли 5 гривень». Зайве говорити, що з цього номера ніхто не передзвонює.

Поверніть мої гроші

Абонент отримує SMS про те, що хтось перевів на його рахунок певну суму грошей. Через декілька хвилин приходить SMS з повідомленням про помилку і проханням повернути гроші назад.

Ви виграли!

Абонентові приходить SMS з невідомого номера або з інтернету (номер 1010), де йдеться про виграш цінного призу. Щоб його отримати, необхідно купити ваучер поповнення рахунку протягом певного часу і повідомити код активації за вказаним номером. В інших випадках абоненту можуть подзвонити і представитися ді-джеєм радіостанції або оператором call-центру.

vkurse.ua

1 thought on “МТС попереджає про активізацію «соціальних» шахраїв

 1. Панове, не зв’язуйтеся з компанією МТС ніякими ДОГОВОРАМИ.
  Це наглі шахраї.
  Мій батько уклав на 2 роки договір (там навіть були якісь два папірчики, написані заумно-юридичною мовою) на мобільний Інтернет — договір закінчився в середині грудня 2011 року. За два роки, мабуть за переплати понад договір, ми навіть заробили кілька тисяч бонусів, які нікому не потрібні, бо, як з’ясувалося, їх можна використати лише з мобільного телефону МТС.
  Платив батько за послуги справно — наперед. Якість їхнього мобільного навіть у Києві на Лісовому масиві була нікудишньою — часом по кілька годин не було зв’язку, а часом і деякі цілі дні, особливо, коли в цьому виникала нагальна потреба. Ми їм дзвонили, казали про це — вони відповідали, що розглянуть наше питання. І те саме далі.
  Але мова не зовсім про це.
  У день, коли вийшов термін договору, Інтернет відімкнули і послуг не надавали. Нормальна людина-користувач, звичайно ж, зробить повністю логічний висновок, що КІНЕЦЬ (happy end). Але виявилося, що зовсім не так — це користувач-дурень думкою багатіє.
  Після цього прийшло кілька листів про продовження договору на пропонованих ними умовах. Нас ні їхній мобільний Інтернет, ні їхня якість послуг вкрай не задовольняли, і ніхто не думав продовжувати договір — кому таке барахло потрібне. Ми швидко (Інтернет тепер — не розкіш, а необхідність) підімкнулися до іншого провайдера за значно менші гроші і з якістю-швидкістю, яка повністю нас задовольняє, навіть з можливістю Wi-Fi для кількох комп’ютерів.
  Їхнім МТС-модемом ніхто більше і не думав користуватися і навіть не намагався користуватися — про це свідчить 0-ТРАФІК З ПЕРІОДУ ЗАКІНЧЕННЯ ТЕРМІНУ ДОГОВОРУ. Але десь у лютому прийшло повідомлення, що, відповідно до укладеного договору, треба ПЛАТИТИ ГРОШІ по рахунку. Батько написав їм листа-пояснення. Але, виявляється їхній ДОГОВІР НЕ НА ДУРНІВ РОЗРАХОВАНИЙ, там є якась хитромудро сформульована фраза, що без особистого поклону в їхній “золотій” конторі договір не розривається, а послуга продовжує надаватися (хоч про це ні при укладанні договору словесно, ні письмово в пропозиції, яка надходила про продовження договору нічого сказано не було). Батько знову написав листа. Прийшла відповідь-пояснення такою хитромудрою юридичною мовою (що знову не на дурня розраховано), з чого можна було лише зрозуміти, що треба знову з’явитися на поклон та ще й комусь перепродати мобільний модем. А сьогодні знову з поштової скриньки витягли рахунок на сплату послуги та ще й боргу.
  Телефоную за телефоном в контору МТС (який, до речі, ледь знайшла в Інтернеті — не за їхнім модемом), кажу “скільки можна тероризувати стару людину (батькові скоро 80 років)”, а два оператори, як папуги, приторно-ласкавим голосом (хоч в мене голос був не надто ласкавив — їхня наполеглива наглість виведе будь-кого) твердять те саме — без особистого поклону мого батька або без нотаріально (і тільки нотаріально!!!) завіреного доручення від мого батька нічого не вийде.
  Отже, користувач — дурень, а вони-шахраї — суперрозумні.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: