В Ужгороді – паркомати-шахраї

Паркуватися в обласному центрі Закарпаття місті Ужгороді знову будуть за гроші. Але поки що чомусь ужгородці платять невідомо кому за послугу, якої немає! Днями було помічено, що на площі Петефі в Ужгороді стоїть паркомат, і якийсь водій справно вкидає до нього гроші. Отримав чек і пішов. Та ж паркомати визнані поза законом! Чому люди платять за те, чого немає? І, що найголовніше, куди йдуть ці гроші?

Тема паркування в Ужгороді багатьом набила, як то кажуть, оскому. Попри те, що гроші знімали з водіїв чималі, ні умов, ні послуг власники авто не отримували. На щастя, торік на загальнодержавному рівні існуючу систему паркування визнали поза законом, і це на певний час полегшило життя багатьом ужгородцям та гостям міста. Бо ж думають усі як: певна річ, платити за паркування треба, тим більше в центрі міста, але хай би хоч ті гроші на благо громади йшли, а не як в Ужгороді – на благо приватної кишені, пише karpatnews із посиланням на Закарпатську правду.

Отож, поки що паркувати свого залізного коня в обласному цент­рі можна безкоштовно. Про це каже міський голова Ужгорода Віктор ПОГОРЄЛОВ. За його сло­вами, всі паркомати, блокувальні пристрої та паркувальники в місті сьогодні поза законом. «У попередні роки, за правління Ратушняка, були визначені місця, які були платними для паркування, – розповів він. – Рішенням міськвиконкому їх передали на обслуговування підприємству з ізраїльським корінням «Мед Парк». Але ця фірма за роки своєї роботи в обласному центрі так і не спромоглася облаштовувати місця для паркування. До того ж, міська казна з того не бачила ні копійки! Тому через суд розриває­мо угоду з «Мед Парк».

З’ясувати, що з того приводу думає паркувальна фірма, не вдалося: представник «Мед Парк» Валерій Штраус ні на мобільні дзвінки, ні на листи не відповідає.

Тим не менше, питання залишається: якщо Погорєлов стверджує, що паркування безкоштовне, фірма, яка раніше поставила автомати – зникла, то чому в місті за послугу й надалі платять, і куди йдуть ті гроші?

Більше того, кореспондент «Закарпатки» вирішив провести експеримент: підійшов до паркомату, заплатив «йому» 2 гривні (за паркування авто на 1 годину) – і справно отримав від чудо-техніки чек! На фінансовому документі значилися реквізити власника – «ПП Сатмарі В.Й.», раху­нок та тривалість паркування. А ще – телефонний номер служби сер­­вісу.

Відповідно, я туди і зателефонував, щоб з’ясувати, куди ж мої 2 гривні потрапили? Трубку підняла дівчина, яка здивованим голосом пояснила, що вона не сервісна служба фірми з паркування авто, а проста мешканка Києва, і, вочевидь, хтось цей номер зовсім випадково записав на чекові. До речі, я був не першим хто їй телефонував. Під кінець короткої розмови вона спитала, чи її випадковий співрозмовник не зі Львова. Я відповів, що з Ужгорода. Її відповідь насторожила: «Уже й туди дісталися…».

Отакої! Із зібраною інформацією­ «Закарпатка» звернулася до сек­ретаря міської ради Віктора ЩАДЕЯ, мовляв, розберіться! Відповідь міської влади, щоправда, не дуже втішила: виявляється, вони підозрювали, що діють шахраї, тобто знали про цю проблему, але вирішити її не бралися. Віктор Щадей особисто пообіцяв автору «Закарпатки» повідомити міліцію і зробити все можливе, аби паркомати зникли.

А поки правоохоронці та депутати будуть розбиратися з горе-пристроями, міська рада планує відновити платну парковку. І вже зі змінами, які передбачені новим Податковим кодексом. Як пояснив мер Ужгорода, тепер підходи до сплати податків із паркування зовсім інші. «Сьогодні платити будуть у бюджет від місця паркування, а не від кількості авто на ній, – розповів він. – Наприклад, із площі Фединця будуть надходити гроші за саму територію, де паркуються, і неважливо скільки автомобілів там зупиняться – хоч один, хоч сто. Якщо навіть авто немає на ній, то платити все одно треба». Віктор Погорєлов вважає, що це стане справжньою проблемою для тих, хто займатиметься парковкою. Тому, за його прогнозами, за неї і не візьмуться приватні підприєм­ці – бо «просто не виживуть». «Моє бачення наступне – парковкою має займатися комунальне підприємство, підпорядковане міській владі, – вважає мер Ужгорода. – Ми вже працюємо над його створенням і через два тижні визначимо, на якій території зробимо першу парковку». За словами Погорєлова, вона буде платною і тільки в центрі міста. Ціна, як і раніше, буде 2 гривні за одну годину. Принаймні, поки що. За словами мера, якщо це комунальне підприємство буде збитковим, тоді міські чиновники збільшать ціну.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: