Не потрапте на гачок до шахраїв!

З розвитком всесвітньої мережі Інтернет та технічних ресурсів, розвиваються й шахраї та вигадують все нові способи видурювання грошей у громадян. Так в Охтирці 40-річний чоловік став жертвою Інтернет – шахрая, а ще двоє людей постраждали від телефонних шахраїв.

Шахраї все вигадують нові способи отримання від довірливих громадян грошей. Зараз часто трапляються шахрайства з використанням Інтернет – ресурсів. Нещодавно на гачок Інтернет – шахраїв потрапив довірливий охтирчанин. До чергової частини Охтирського МВ звернувся 40-річний Микола з заявою про те, що він став жертвою шахраїв. Чоловік шукав собі автомобіль через Інтернет – оголошення, його зацікавила досить вигідна пропозиція, за вказаним телефоном він зателефонував.

Виявилось, що за машиною потрібно їхати до іншого міста, і продавець запропонував чоловіку перерахувати йому невеликий залог, для того щоб автомобіль не придбав ніхто інший. Звичайно чоловік погодився, та перерахував 800 грн. на рахунок через Ощадбанк. Через деякий час Микола поїхав за вказаною адресою оформляти купівлю автомобіля, та такої адреси в місті не виявилось, а телефон, по якому він спілкувався з нібито продавцем, не обслуговувався. Як було з’ясовано грошовий переказ був отриманий зовсім в іншому місті, ніж було вказано в оголошенні. Так довірливий охтирчанин залишився без грошей та без автомобіля.

Зараз міліцейські зведення рясніють повідомленням про шахрайства по мобільному телефону. В Охтирці зовсім нещодавно було два випадки таких шахрайств. В першому випадку на мобільний телефон прийшло повідомлення приблизно такого змісту: «Ви стали переможцем розіграшу автомобіля «КIA RIO»». Звичайно чоловіка зацікавило повідомлення. Він зателефонував на номер, з якого було надіслано повідомлення. «Доброго дня, це оператор мобільного зв’язку МТС.

Ви стали переможцем акції і маєте можливість отримати безкоштовно автомобіль, за умови виконання певних вимог» – приємним голосом відповіла дівчина. А для отримання автомобіля чоловіку потрібно було купити картки поповнення рахунку на певну суму на оператор Київстар та продиктувати «оператору» коди карток поповнення. Що він і зробив, та в результаті залишився без грошей та «виграного автомобіля». Правоохоронці до компанії МТС надіслали запит про проведення акції по розіграшу автомобіля «KIA RIO», та такої акції компанією не проводилось.

В другому випадку жінці зателефонував нібито родич, якого вона давно не чула (саме через це вона не впізнала його по голосу), чоловік сказав що у нього проблеми, він потрапив до міліції, і терміново потрібні гроші. Попрохав купити картки поповнення рахунку на оператор Київстар на певну суму і продиктувати коди по телефону. Жінка відгукнулася на прохання та, як і слід було очікувати, залишилась без грошей.

За всіма фактами шахрайств правоохоронці порушили кримінальні справи.

І таких випадків шахрайств дуже багато. Тож не потрапте на гачок шахраїв. Будьте уважні з інтернет – оголошеннями, не перераховуйте заздалегідь гроші. Будьте уважні з телефонними шахраями. Компаніями мобільного зв’язку проводяться різні акції, та умовами отримання призу не може бути поповнення рахунку, тим паче поповнення іншого оператора. Про проведення акцій ви можете дізнатись зателефонувавши оператору мобільного зв’язку чи на офіційному сайті цієї компанії.

Вас повинно насторожити, якщо вас просять купити картки поповнення рахунку на Київстар, так як кошти з рахунку мобільного телефону цього оператора в спеціалізованих терміналах можна отримати готівкою. Якщо ж Вам телефонують з приводу того що ваш родич потрапив чи то до міліції, чи його забрала швидка допомога, перш ніж віддавати свої гроші дізнайтесь таку інформацію – прізвище та ім’я по-батькові родича, до якого відділку міліції забрали, з якого приводу, або ж взагалі відразу спробуйте зв’язатися з цим родичем і дізнатись що з ним трапилось.

Не будьте занадто довірливими, щоб не потрапити на гачок шахраїв!

СЗГ Охтирського МВ УМВС України в Сумській області

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: