Мавроді запускає нову піраміду МММ-2011: “Ми можемо багато”

Засновник знаменитої піраміди МММ Сергій Мавроді оголосив про створення нового проекту. Він запевнив, що шахраювати більше не буде, і вкладники отримуватимуть 20% прибутку щомісяця. Далі – детально хроніка подій з 10 по 13 січня.

Засновник фінансової піраміди МММ Сергій Мавроді оголосив про початок свого нового проекту, який отримав назву МММ-2011 “Ми можемо Багато”.

За словами Мавроді, громадяни, які вирішили вкласти свої гроші в його новий проект, отримуватимуть 20% прибутку щомісяця, прибуток пенсіонерів та інвалідів становитиме 30%.

Вкладники відкриватимуть свої рахунки в електронних платіжних системах в доларах США. На розміщені гроші вони зможуть купувати віртуальні квитки, які будуть зростати в ціні.

“Будуть знову запроваджені ці квитки. Хто в МММ грав, пам’ятає, хто не грав, це ніби розрахункова одиниця, квиток, акція, яка різниця. Віртуальний квиток, це не цінний папір, просто фантик. Вони будуть зростати в ціні”, – заявив засновник МММ.

За словами Мавроді, його проект є структурною фінансової соціальною мережею. Проте він не заперечує, що вона стане черговою фінансовою пірамідою.

Мавроді розповів, що він є тільки родоначальником цієї ідеї, і керуватиме процесом, призначивши управляючого, який буде займатися адміністративною роботою.

“Я взагалі займатися не буду. Гроші я ніякі не беру. Мені нічого не треба”, – наголосив Мавроді.

Він висловив упевненість, що за рік учасниками його проекту стануть 100 тисяч людей, а в другий рік кількість вкладників збільшиться до мільйона. Вкладниками можуть стати мешканці будь-якої країни світу.

“Система абсолютно невразлива, незнищенна, навіть якщо всі бояться, що зі мною щось зробить влада. Хоча, не зрозуміло за що. Якщо тільки наркотики підкинуть чи атомну бомбу. Тут мені щось інкримінувати неможливо, я до грошей не торкаюся”, – заявив Мавроді.

Він підкреслив, що навіть якщо його не стане, система все одно працюватиме.

“Живеш у дурдомі і чекаєш весь час на якість підступи. І те, що наша влада обов’язково буде влазити і намагатися заважати. Хоча чому тут заважати? Я допомагаю людям. Взагалі безкорисливо. Я нічого не маю. Ні копійки”, – сказав він.

***

11 січня

У МВС заявили, що Мавроді законів поки не порушив, а вирішувати, забороняти і контролювати його діяльність відомство неправомірно, тому чекатимуть, поки він когось обдурить.

Слідом за фінансовою владою, яка визнала своє безсилля перед новою пірамідою МММ, відмовилася розбиратися з Сергієм Мавроді і міліція.

У МВС заявили, що Мавроді законів поки не порушив, а вирішувати, забороняти і контролювати його діяльність відомство неправомірно. Це навіть не в компетенції департаменту економічної безпеки (ДЕБ) МВС, який “наділений лише функціями проведення оперативно-розшукових заходів”.

Законодавці також підтверджують, поки Мавроді нікого не обманув, залучати його до відповідальності немає за що. Проте перешкодити обману в Держдумі постараються, запевнили в “Єдиній Росії”.

Законність дій творця “МММ-2011” на даному етапі повинні перевіряти контролюючі органи. Про це заявив офіційний представник ДЕБ Андрій Пилипчук. Він зазначив, що структури МВС вправі будуть підключитися до перевірки нової структури Мавроді в тому випадку, якщо в її діяльності будуть прослідковуватися ознаки порушення кримінального законодавства.

“Поки ж усі питання – до органів держвлади, у яких є функції, які дозволяють впливати на створення та подальшу роботу нової фінансової організації”, – підсумував Пилипчук, не конкретизувавши при цьому, які саме органи маються на увазі.

Натомість, перший заступник керівника фракції “Єдина Росія” у Держдумі Валерій Рязанський також висловив переконання, що черговий проект Сергія Мавроді є аферою.

“З морально-етичної точки зору Мавроді вже довів всьому нашому населенню, чого він вартий”, – наголосив Рязанський.

На думку заступника керівника фракції парламентської більшості, застерегти росіян зобов’язані ЗМІ: вони повинні “на всю країну оголосити: Шановні громадяни, остерігайтеся нової піраміди Мавроді!”

***

13 січня

Проект Сергія Мавроді щодо створення нової міжнародної фінансової піраміди МММ-2011 є черговим цинічним обманом, заявив директор департаменту фінансової політики Мінфіну Російської Федерації.

“У своєму інтернет-блозі Сергій Мавроді описав схему роботи класичної фінансової піраміди з єдиною особливістю: передбачається використовувати інтернет для врахування її учасників, а переказ грошей здійснювати через систему електронних платежів. Зрозуміло, що це – черговий цинічний обман Мавроді”, – сказав він.

При цьому глава департаменту наголосив, що ніяких прогнозованих доходів не буде. “А ось прибутковий податок з суми коштів, що надійшли, навіть якщо вони надійдуть тільки першому “щасливчику”, сплатити доведеться, причому передача паспортних даних та ІПН в інтернет полегшать завдання податківцям”, – додав він.

Тим часом, глава Росспоживнагляду Геннадій Оніщенко запропонував кваліфікувати новий проект Сергія Мавроді як гральний бізнес та застосувати до нього передбачену законом заборону на проведення азартних ігор в інтернеті.

“Експертний аналіз тієї документації, яка виставлена на офіційному сайті, дає нам підстави припускати, що створюється нова фінансова піраміда з правилами, характерними для азартних ігор”, – заявив головний санітарний лікар.

При цьому Оніщенко порекомендував громадянам виявляти “розумну передбачливість” і відмовитися від участі в сумнівних “фінансових операціях” і азартних іграх, які з великою часткою ймовірності можуть призвести до втрати коштів.

У середині 1990-х років піраміда “МММ” Сергія Мавроді розорила мільйони росіян. У 2003 році засновника піраміди було засуджено до 13 місяців позбавлення волі, а в квітні 2007-го – ще до чотирьох з половиною років. Як припустила газета КоммерсантЪ, МММ-2011 може виявитися піар-акцією колишнього ув’язненого, який після звільнення в 2007 році займається письменництвом.

Новинар

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: