Кредитна спілка: як не потрапити в халепу

Сьогодні на ринку фінпослуг отримати споживчий кредит легше у кредитної спілки, ніж у банку. Але перед тим як позичати гроші в цій установі, необхідно точно знати, що вона працює легально. Адже можна дуже легко потрапити в боргову залежність до фінансових шахраїв.

«Для того, щоб не банківська фінансова установа могла проводити кредитні операції
, вона повинна бути зареєстрована в державному реєстрі фінансових установ та отримати відповідне свідоцтво. Крім цього, законодавство вимагає, щоб ці документи були у приміщенні для того, щоб споживачі, клієнти цих установ могли з ними ознайомитися», — говорить Сергій Юргелеєв, юрист.

Крім цього, не буде зайвим поцікавитися, чи має кредитний союз статут і внутрішні положення про здійснення операцій. Якщо права позичальника були порушені — не правильно нарахували відсотки або штрафні санкції, то свої права можна захистити в суді. А для цього потрібен договір з Кредитним союзом.

«Нелегальні кредитори навряд чи будуть укладати договір, на підставі якого людина зможе звертатися до суду, тому, на мою думку, людина повинна звернутися в міліцію, тому що ми стикаємося з проявом шахрайства з боку нелегальних кредиторів», — говорить Сергій Юргелеев.

Юристи радять, щоб не стати жертвою шахраїв, потрібно дізнатися, чи є обрана вами кредитна спілка в державному реєстрі фінансових установ.

«Державна комісія з питань регулювання ринків фінансових послуг є органом, який уповноважений вести реєстр небанківських фінансових установ, у тому числі кредитних спілок. Звернувшись до цього органу, або на відповідній сторінці в Інтернеті, можна знайти реєстри, в яких відзначені ті установи, які діють легальним чином в цей час, тобто які перебувають у реєстрі», — говорить Сергій Юргелеев.

Необхідно перевіряти на легальність будь -який фінзаклад, навіть найбільш розрекламований.

W

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: