Дарницька міліція попереджає: стережіться шахраїв!

Для того, щоб не стати ошуканими, потрібно „знати супротивника в обличчя”, або мати принаймні хоча б уяву про основні види та методи його кримінальної діяльності. Адже аферисти, в який би сфері вони не працювали, перш за все використовують для своєї мети нашу довіру. Вони вміло та на різний кшталт грають на наших емоціях, а ми непомітно для себе стаємо маріонетками в їхніх руках.

Як повідомили у ВЗГ ГУМВС України в м.Києві, юридично довести, що відносно вас було скоєно шахрайство, дуже складно, а в деяких випадках – і зовсім нереально. Тому що ви самі, добровільно, без будь-якого примусу, віддали стороннім особам своє майно. Обдурені люди не завжди розуміють, що стали жертвою обману, або усвідомлюють це занадто пізно. Та, за великим рахунком, тільки себе самого ви можете звинувачувати за таку наївність…

Ось один з основних та найбільш розповсюджених різновидів шахрайства.

Останнім часом розвелося занадто багато хитрунів, які обманом оформлюють на себе чужі квартири. Основна маса ошуканих – люди малозабезпечені. Вони майже завжди самотні, не мають поруч родичів або рідні вже забули про їх існування. До окремої категорії належать інваліди, з ними теж ніхто не бажає знатися. Те ж саме стосується самотніх пенсіонерів та психічно хворих громадян. Але найулюбленіші клієнти шахраїв – особи, що зловживають алкоголем або наркотиками.

Та для того, щоб потрапити до хитро сплетеної пастки ошуканців, зовсім не обов’язково належати до групи ризику. Просто ми всі інколи буваємо уразливі: проблеми на роботі чи вдома; скінчилися матеріальні ресурси або просто хтось в загальноміському транспорті зіпсував вам настрій на цілий день. А наші великі, або не дуже, неприємності – це найкраща умова для їхньої діяльності.

Любителі поживитися за чужий кошт є чудовими психологами – у потрібний момент вони обов’язково з’являються поруч. Вислухають мовчки, киваючи головою, всі ваші проблеми; позичать скільки потрібно грошей (навіть не стануть оговорювати можливість їх повернення), наллють 100 або більше грамів. Готові практично на все, адже на ваги поставлено чимало – житло в Києві.

З кожного постраждалого вони мають непоганий зиск, тому працюють з розмахом, проявляючи фантазію та не шкодуючи коштів. Втираються до обраної жертви в довіру. Дізнаються від бабусь, що цілими днями сидять на лавочках, хто з місцевих не проти випити за чужий рахунок, хто самотній або здає житло. Інформацію, при бажанні, легко зможуть отримати й від недобросовісних співробітників „собесів” та інвалідних фондів, які не проти заробити на чужому горі копійчину.

Коли всю необхідну інформацію про потенціальну жертву узагальнено, починають діяти на широку ногу. Не скупляться позичати гроші, можуть навіть знайти пристойний заробіток. Але тільки працювати доведеться у селі Великі Дірки Відсталого району Далекої області. Навіть дорогу оплатять, але тільки в один бік. Головне, щоб повернутися додому у вас не було жодних шансів. Запропонують відзначити цю важливу подію, а коли клієнт буде вже не в змозі доладно міркувати, дадуть на підпис трудовий договір. І клієнт, не дивлячись, підпише, а даремно. Адже папери, на яких ви поставили розчерк пера – насправді документи про те, що не ви відтепер власник своєї оселі. Можуть ще й паспорт забрати, начебто для підтвердження, що ви дійсно будете виконувати умови трудового договору. А насправді все це лише для того, щоб швиденько і без проблем завершити без вас угоду.

Без посвідчення особи дістатися додому буде дуже складно, що на руку шахраям. Ви тим часом приїжджаєте на нове місце роботи. Там радо вас зустрічають, створюючи всі необхідні умови: забезпечують житлом для тимчасового проживання; надають спецодяг; безоплатно годують, і навіть на перших порах видають непогане грошове забезпечення.

Але згодом усе починає змінюватися не на краще: припиняється фінансування, і у ваших послугах вже ніхто не має потреби. І ви залишаєтеся в чужому далекому селищі без грошей, житла і документів. З величезними проблемами правдами–неправдами добираєтеся до рідної домівки, але й там щастя немає. Виявляється, за час вашої відсутності багато чого змінилося, а саме – квартира відтепер вам не належить. В ній мешкають якісь люди, що придбали її законним шляхом і не мають жодного відношення до тієї афери, жертвою якої ви стали.

Інна Гамалій, помічник начальника Дарницького РУ по ЗГ та ЗМІ

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: