“Сірі мобілки” відключатимуть лише через півроку

“Сірі мобілки” відключатимуть лише через півроку«Сірим» (контрабандним) мобілкам зв’язківці обіцяють влаштувати «страту» у другій половині 2011 року – до цього відключення нелегалів починаючи з лютого 2009 року неодноразово переносилося з різних причин (неготовність операторів, правові питання).

Про це газеті “Сегодня” повідомив заступник директора Українського центру радіочастот Володимир Кириченко.

За його словами, днями вже почалося тестування обладнання (раніше його планували закінчити до середини грудня), призначеного для визначення, чи є телефон у базі IMEI-кодів, і відключення нелегальних апаратів. Тривати перевірки будуть кілька тижнів.

“Думаю, що перші відключення відбудуться вже в першій половині наступного року. За результатами тестування Нацкомісія з питань регулювання зв’язку прийме рішення щодо експлуатації апаратів і дату розсилки SMS-попереджень про сумнівне походження телефону (відключити телефон можуть через 90 днів після отримання абонентом попередження)” – розповів Кириченко.

Втім, відключення нелегалів знову може затягтися на довгі місяці, тому оператори заявляють, що зможуть відключати «сірі» трубки лише за рішенням суду, а не за постановою інших структур. «Наші системи і фахівці проходять підготовку з відключення таких терміналів, але за законом ми не маємо права цього робити. Зараз система, поки що, в неробочому стані », – запевнив представник одного з операторів Жанна Ревнова.

У свою чергу голова НКРЗ Володимир Олійник пояснив, що відключення працюючих «сірих» апаратів зараз не пріоритет, головне – не допустити підключення до роботи нових нелегалів шляхом автоматичного відключення таких апаратів.

«А що стосується відключення, то для цього потрібні зміни до Закону« Про телекомунікації. На мій погляд, вони можуть бути прийняті не раніше другого півріччя 2011 », -переконаний він.

До речі, поки чиновники вирішують долю сумнівних мобілок, колізією скористалися шахраї: під виглядом перевірок IMEI-кодів вони відбирають у перехожих телефони, заявляючи, що апарат може перебувати в «чорному списку», тобто крадений. Насправді, всеукраїнський «чорний список» ще не сформований.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: