Купив авто чи меблі – субсидію не дадуть

Якщо виявиться, що сім’я впродовж року перед зверненням про субсидію придбала авто, житло чи речі вартістю понад 8,8 тисячі гривень, допомогу їй можуть призначити лише з урахуванням думки комісії і не раніше, ніж із наступного року.

Тому для призначення допомоги соціальні інспектори, які є в кожному районі, перевірятимуть матеріально-побутові умови сімей.

– Це світова практика – якщо людина може собі дозволити придбати авто, нічого просити від держави допомогу, на яку претендують найбідніші, – пояснила Людмила МАР’ЯНЧУК, консультант-координатор проекту «Удосконалення системи соціальної допомоги» у Чернівецькій області. – У нас перевіряє майновий стан комісія, за кордоном це робить державний інспектор.

При цьому Богдан Сеньків, начальник Головного управління праці та соцзахисту населення ОДА застеріг буковинців, щоби під час візиту працівників соціальних служб особв’язково перевіряли їхні посвідчення та направлення на обстеження: «Інспектор повинен мати ці документи. Людям слід перевіряти їх, бо в області траплялися випадки, коли шахраї, представившись працівниками відділів соцзахисту, збирали гуманітарну допомогу, забирали речі. Про подібні випадки слід повідомляти у правоохоронні органи».

Зачинятися і не впускати інспектора додому – також не вихід. Адже тоді претендентові на субсидію надішлють лист про те, що, оскільки він не допустив інспектора до обстеження матеріально-побутових умов, допомогу призначити не зможуть.

Ті, хто вже отримує субсидію, мають нагоду збільшити її розмір. За словами Богдана Сеньківа, для цього потрібно зекономити енергоносії. Скажімо, якщо сім’я почне використовувати на 10 відсотків менше газу, обов’язковий платіж за житлово-комунальні послуги для неї зменшиться на два відсотки (від нині чинних 10-15 відсотків доходу сім’ї). Якщо сім’я зекономить 30 відсотків газу, платіж знизиться на шість відсотків. Тобто непрацездатні громадяни тоді зможуть платити за житло всього чотири відсотки своїх доходів, працездатні – дев’ять.

Надія Макушинська

Відмовлять у субсидії, якщо:

 • особа, яка звертається за призначенням субсидії, не є власником або співвласником житлового приміщення (будинку);
 • серед зареєстрованих на житловій площі є працездатні особи, які не працюють, не навчаються впродовж трьох місяців перед місяцем звернення за субсидією або не перебувають на обліку в службі зайнятості як такі, які шукають роботу;
 • власник або особа, яка зареєстрована разом із ним, здає за договором у найм або в оренду житлове приміщення (будинок);
 • у володінні зареєстрованих на житловій площі або членів їхніх сімей є додаткове житлове приміщення або більше одного транспортного засобу (не враховують транспортні засоби, які не є об’єктами оподаткування);
 • житлове приміщення придбано не більше року тому;
 • особа має у власності земельну ділянку площею понад 0,6 гектара;
 • будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, яким нараховують плату за житлово-комунальні послуги, впродовж 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії здійснив значну покупку або оплатив послуги на суму, яка перевищує 8880 гривень (10-кратну величину прожиткового мінімуму). До витрат належать: придбання земельної ділянки, квартири або будинку, транспортного засобу (автомобіля, автобуса, мотоцикла тощо), будівельних матеріалів, іншого майна та товарів довгострокового вжитку, оплата ремонту квартири (будинку) або транспортного засобу.

Виняток. Виходячи з конкретних обставин, що склалися в сім’ї, та на підставі актів обстеження, комісіям при райдерж- адміністраціях та виконкомах міських рад надано право розглядати питання про призначення субсидії як виняток.

Цифри

 • Допомогу поки що призначили кожній 30-й сім’ї.
 • 10,5 тисячі буковинців із жовтня уже призначено субсидію.
 • В області нараховується 352 тисячі сімей, право на субсидію отримало три відсотки з них.
 • Загалом по допомогу звернулося 5,6 відсотка сімей.
 • З настанням опалювального сезону навіть люди із зарплатою дві-три тисячі гривень матимуть право на субсидію.

W

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: