Фродерство

Новий вид злочинності – фродерство. Донецькі УБОЗівці спіймали угрупування, яке пограбувало українських операторів стільникового зв’язку на 15 мільйонів гривень.

Мобільні шахраї, так звані фродери, телефонували до Грузії, Литви, а також Сомалі, Сьєрра-Леоне, Мадагаскару на номери, за які отримували винагороду – до 15 % від вартості дзвінка.

“Ноу-хау наших фігурантів – і за півтора-дві доби з 2-3-х контрактних номерів можна було подзвонити на кілька сотень тисяч гривень. Вони дзвонили на так звані “пройм-номери”, а за дзвінки на ці номери певні зарубіжні компанії виплачували комісійну винагороду”, – каже слідчий з особливо важливих справ УБОЗ ГУМВС України в Донецькій обл. Ярослав Ющенко.

Телефони шахраїв були оформлені на корпоративний зв’язок фіктивних офшорних фірм, рахунки за якими не сплачувались. Проте, оператори мобільного зв’язку були змушені оплачувати роумінг-послуги за умовами міжнародних договорів. Злочинне угруповання складалося з 5 осіб, усіх затримали. Лише за однією адресою їхнього офісу під час обшуку вилучили понад 250 мобільних телефонів.

W

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: