В Україні процвітає продаж “липових” дипломів

Журналістське розслідування показало всі мінуси вітчизняної системи освіти.

Виявляється, в Україні можна отримати диплом будь-якого ВУЗу будь-якої спеціальності без будь-яких турбот – за певну суму в умовних одиницях. Результати розслідування оприлюднив сьогодні під час прес-конференції заступник директора ІА “Наш продукт” Олег Руденко.

“Не секрет, що в Україні можна легко купити липовий диплом. Основних варіанти два. Перший – коррупціонувати співробітників ВНЗ. У цьому випадку ваш диплом виходить повністю легальним, тобто він офіційно виготовляється і дані про вас реєструються в спеціальній базі. Інша справа, що ви вступні іспити не здавали, реально пари в інституті не відвідували і освіта не отримували. Таких прикладів в нашій практиці предостатньо”, – сказав О. Руденко.

У результаті журналістського розслідування, проведеного ІА “Наш Продукт” було куплено три дипломи про вищу освіту (ВО) провідних ВНЗ України. Судячи з них, нинішня система виробництва і обліку дипломів, створена при Міносвіти, абсолютно неконтрольована і дозволяє заробляти на “липових” дипломах шахраям, у яких куплено освіту. Як виявилося, йде витік бланків дипломів, що дозволяє процвітати незаконного бізнесу.

На фальшивих куплених дипломах – на лицьовій стороні оригінальна поліграфічна основа – теслін, оригінальна голограма і оригінальний географічний оверлей.

“Вартість диплому залежить від року. Наприклад, диплом від 1998 року – 1700 дол. Ця комерція процвітає в Інтернеті. Шахраї при цьому дають рекомендації, куди з таким дипломом краще влаштовуватися на роботу”, – додав О. Руденко.

W

Український переклад: Lohotron.in.ua

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: