У Києві працюють шахраї, видають себе за дільничих інспекторів, граються із батьківськими почуттями

Верткі шахраї вигадали нову аферу. Цього разу вони вирішили зіграти на родинних емоціях. На прагненні людей виручити свого рідного з біди, незважаючи навіть на те, що він буцімто скоїв правопорушення.

Метод зловмисників повсякчас залишався майже без змін:

За міським номером батькам якогось молодика телефонував невідомий, називався, скажімо, дільничним інспектором міліції, та повідомляв, що їх син потрапив у ДТП та збив дівчину. Проти нього складено протокол, його затримано, і зараз він знаходиться у відділку. Але – йому можна допомогти… Вже все домовлено, потрібна лише кругленька сума грошей (одного разу шахраї таким чином отримали сім тисяч американських доларів).

Для правдивості інший зловмисник, також за телефоном, нещасним плачучим голосом щось белькотів від імені сина. За двадцять-тридцять хвилин у вхідні двері переляканої сім’ї вже стукав «кур’єр». Старенькі навіть до тями не встигали прийти. Гроші віддавали, з телефону візитера спілкувалися з псевдодільничним, і той запевняв, що, мовляв, тепер все буде добре, чекайте вдома. Посильний з отриманою кругленькою сумою зникав за дверима. Все, завіса… У кількох випадках шахраї просили поповнити певні телефонні номери сумами від 1000 гривень, а потім просто не приходили на домовлену зустріч.

Звісно, пізніше додому повертався син, помічав сльози на очах батьків, і слухав драматичні оповідки про свої сьогоднішні пригоди, хоча насправді весь день перебував у офісі на роботі, а його автомобіль – на стоянці. Ошукані телефонували на «102». Але ж під опис зовнішності кур’єра – років 25-30, чорнявий, зріст 175-180 см, худорлявої статури – підпадає близько 20 відсотків чоловічого населення столиці.

Поки що затримати зловмисників «за гарячими слідами», на жаль, не вдалося. Проводяться оперативно-розшукові заходи, працівники міліції роблять усе можливе, аби затримати аферистів. Вони попереджають громадян не бути легковірними, не віддавати гроші незнайомцям, яку б історію вони вам не розповіли. Натомість просіть пред’явити особисті документи, телефонуйте до міліції. Будьте впевнені, за таких зловмисники одразу ж намагатимуться піти.

Солом’янське РУ ГУМВС України в м. Києві

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: