У Києві викрили групу лікарів-шахраїв, котрі розкрадали ліки для лікування гепатиту

Столична міліція в одному з лікарняних закладів Києва викрила групу розкрадачів дорогих лікарських препаратів, призначених для лікування хворих на гепатит.

Як повідомили у Відділі зв’язків з громадськістю Головного управління МВС України в Києві, в середньому місячне лікування хворого на гепатит, з урахуванням аналізів, коштує близько 20-ти тисяч гривень. Враховуючи громадську небезпеку цього захворювання, в державі прийнято відповідну цільову програму, і лікування хворих фінансує держава.

Водночас, в управління по боротьбі з економічною злочинністю надійшла інформація про те, що безпосередньо у вірусному відділенні лікувального закладу пацієнтам продають медикаменти, призначені для лікування гепатиту.

Щоб виявити шахрайську схему, оперативникам знадобилося майже півроку, вивчивши за цей час понад сто історій хвороб пацієнтів, які проходили курс лікування в 2007-2009 роках, і встановили 23-х громадян, ошуканих лікарями.

Шахраї діяли за кількома схемами. Зокрема, якщо пацієнт потрапляв на консультацію за підозрою на гепатит, йому без результатів аналізів ставився неіснуючий діагноз, і призначалося лікування. У цьому випадку ліки списувалися, а потім продавалися іншим хворим за готівку.

В іншому випадку пацієнтів з цим діагнозом змушували купувати ліки за власні кошти безпосередньо у відділенні або в певних аптеках.

Уже зафіксовано понад 40 таких комбінацій. Розмір завданих збитків перевищує 62 тис. гривень, зазначили в ГУ МВС Києва.

Зважаючи на те, що за цей період у відділенні пройшли лікування понад 1200 пацієнтів з усіх регіонів країни, оперативники обґрунтовано вважають, що кількість потерпілих значно більша, так само, як і сума збитку.

Якщо хворий на гепатит отримав неповне або неправильне лікування, хвороба прогресуватиме. Встановити хід лікування зараз може тільки лікарська експертна оцінка. Саме з цією метою міліція вилучила понад 1,2 тисячі історій хвороб.

Дії лікарів підпадають під 191 статтю Кримінального кодексу. Санкція цієї частини статті, за якою порушено кримінальну справу, передбачає покарання у вигляді позбавлення волі терміном до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади та займатися певною діяльністю терміном на три роки.

Столична міліція просить громадян, які проходили лікування від вірусного гепатиту в столиці і купували ліки за власні кошти, звертатися за телефонами 271-98-45, 271-95-89.

Слідство гарантує нерозголошення лікарської таємниці і особистих даних громадян.

Нагадаємо, в червні прокуратура Києва вимагала від Київської міської державної адміністрації притягнути до дисциплінарної відповідальності головних лікарів комунальних установ охорони здоров’я, в яких було виявлено факти незаконної вимоги оплати за надання медпослуг.

W

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: