Шахраї винайшли ідеальний спосіб крадіжки грошей з кредиток

Шахраї винайшли новий суперспосіб крадіжки грошей з банківських карт. На відміну від “традиційних” методів, новий пристрій, який тонший за людську волосину, клієнт не може побачити, що й робить його практично безпорадним перед злочинцями.

Злодії, які спеціалізуються на кредитних картах, розробили нову технологію – “шиммінг”, який дозволяє викрасти номер банківської картки, її PIN-код та інші дані через банкомат.

Як повідомив фахівець Cisco Systems Джеймі Хірі з посиланням на компанію-виробника бакноматов Diebold, за попередніми оцінками, через шиммінг фінансові організації і приватні особи втрачають мільярди доларів на рік.

Пристрої для крадіжки даних минулого покоління під назвою “скіммери” представляли собою накладки на банкомати. Шиммери, на відміну від них, непомітні: тонка гнучка плата вставляється у щілину картридера (пристрій для прийому карт) і зчитує дані введених карт.

“Такий тип шахрайства оригінальний з технічної точки зору. Прокладка має бути дуже гнучкою і тонкою. Фактично, вона має бути тоншою ніж 0,1 мм в більшості випадків, щоб уміститися в картридері і не заважати введенню кредитних карт”, – розповів експерт з Cisco Systems.

Щоб наочно продемонструвати майстерність шахраїв, Джеймі Хірі навів для порівняння такі дані: товщина кредитки – приблизно 0,76 мм, крупиці солі – 0,5 мм., товщина людської волосини – близько 0,18 мм. Тобто плата для шиммінга повинна бути майже удвічі тоншою за волосся.

За даними експерта, такі пристрої нещодавно почали масово випускатися і вже “широко використовується в деяких частинах Європи”.

Рекомендації фахівців з того, як убезпечити себе і свої банківські карти від скіммінгу, традиційні: не повідомляти нікому PIN-код, підключити SMS-оповіщення про стан рахунку, використовувати банкомат, що знаходиться під відеоспостереженням і в людному місці, і звертати увагу на його зовнішній вигляд. Може бути корисно і просто прикрити долонею клавіатуру під час введення PIN-коду, а також звернути увагу на людей позаду. Не варто залишати в банкоматі квитанцію.

Однак проти нового способу шахрайства клієнти нічого вдіяти не зможуть, змушені констатувати експерти. У разі шиммінга жодних зовнішніх пристроїв побачити не вдасться. Тому головна рекомендація – обзаводитися чиповими картами, які захищені від такого типу шахрайства. Це, звичайно, не допоможе запобігти зчитуванню магнітної стрічки карти і подальшому її копіюванню, але допоможе клієнту згодом повернути свої гроші.

W

 

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: