Польща хоче ладу в українських чергах

Генеральне консульство Польщі у Львові вимагає впорядкувати територію возле дипломатичної установи.

З відповідною нотою генконсульство звернулося до представництва МЗС України у Львівській області.

Дипломатична установа вимагає рішучих кроків задля захисту інтересів та безпеки українців, які виступають прохачами віз. Польські дипломати вже неодноразово повідомляли про безлад на території довкола приміщень консульства, про шахрайства у чергах, а також створення штучних черг.

Представник МЗС у Львівській області В’ячеслав Войнаровський повідомив, що генконсульство видає візи у трьох приміщеннях і до території довкола одного з них найбільше зауважень. Під’їзні шляхи завантажені вагончиками, де надаються різного роду супутні послуги, а також людьми, які змушені стояти на проїзній частині. Це створює небезпеку для їхнього життя, каже Войнаровський.

Щодня під приміщеннями генконсульства простоюють сотні людей. При цьому недотримані елементарні санітарно-гігієнічні норми – біотуалети для багатолюдної черги не передбачені. Про правопорядок на прилеглій території мови також не йде, додав Войнаровський.

Заступник губернатора Львівської ОДА Мирон Янків, чиновник з дипломатичним стажем, вважає, що форма ноти польського генконсульства є останнім дзвіночком і може вплинути на функціонування консульств у інших містах. “А ще важливіше – ми не можемо допустити перенесення візових відділів у Луцьк чи Вінницю, що може спровокувати негативну реакцію громадян, чи акції протесту”, – зазначив заступник губернатора.

Тож, влада обіцяє активніше взятися за вирішення проблеми. Правоохоронці повідомляють, що за останні кілька місяців було затримано з десяток «кмітливців», які заробляють на тому, що продають місця в чергах. Але притягти їх до відповідальності неможливо, коментує юрист Дмитро Гудима, бо з точки зору кримінально-правової кваліфікації порушення немає. Зазвичай продаж відбувається за згодою сторін і без жодного обману.

W

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: