На Рівненщині правоохоронці «накрили» фінансову піраміду

Минулої суботи працівники Управління з боротьби з організованою злочинністю в Рівненській області затримали засновника та двох виконавчих директорів двох фірм, які організували загальноукраїнську фінансову піраміду.

Слідче відпрацювання двох фірм — частин загальноукраїнської фінансової піраміди — місцеві правоохоронці проводили понад півроку. Обидві фірми обіцяли рівнянам довгострокові кредити під досить низькі відсотки — 3-5% річних. Втім, договір з майбутнім клієнтом підписували лише після того, як він вносив у касу 5% від загальної вартості кредиту. Клієнту пропонували прийти через місяць за грошима. Коли ж він приходив у надії отримати кредит, радили зачекати. Як довго — ніхто не міг точно відповісти. Натомість показували пункти договору кредиту, які неуважний клієнт не читав перед підписанням.

Зокрема, одним з основних пунктів кредитного договору, яким шахраї прикривались, було те, що кредит отримає швидше та людина, яка сплатить більшу суму коштів. Стався навіть випадок, коли один з клієнтів, аби отримати кредит у 100 тисяч гривень, вніс у касу фірми 85 тисяч гривень. Йому надали кредит на всю суму, але реально вийшло, що на руки він отримав лише 15 тисяч.

Обидві фірми були зареєстровані і в інших областях. А учасники афери мали хорошу освіту і задатки психологів. У кожному конкретному випадку вони знали, як правильно підійти до потенційного клієнта, щоб він погодився підписати договір і внести в касу гроші. Вказані фірми на Рівненщині працювали впродовж останніх двох років. Скільки саме за цей час їм вдалося ошукати довірливих людей — ще невідомо. Працівникам УБОЗу вже вдалось встановити 150 ошуканих вкладників. Від них фірми отримали 400 тисяч гривень. Загальна ж сума коштів, якими заволоділи шахраї, встановлюється.

Засновник фірми та один з виконавчих директорів нині перебувають у СІЗО. Ще один із затриманих відпущений на підписку про невиїзд. Рахунки фірм заблоковано — на них було близько 5 мільйонів гривень. Наразі проводиться перевірка усієї фінансової піраміди і в решті областей України. Крім того, встановлюється повний список людей, яких шахраї встигли ошукати.

Наразі порушено кримінальну справу за фактом шахрайства в особливо великих розмірах. Керівник УБОЗу не виключає, що під час перевірки буде порушено ще кілька кримінальних справ.

За інформацією прес-служби ГУБОЗ МВС

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: