Українців кидають на дешевих кредитах

На сьогоднішній день в Україні з’явилися декілька нових “видів” афер. Особливо ативно вони застосовуються в курортних містах.

Постраждалих лише за останній місяць більше трьох десятків, а з початку сезону – більше сотні. При цьому багато жертв – пенсіонери, відзначається у повідомленні.

“Шахраї, проходячи по приватному сектору, стукають в двері, а коли мешканці виходять, “гості” представляються співробітниками найбільших банків і пропонують взяти кредити під низькі відсотки – всього 1 або 2%, – розповідає помічник начальника евпаторийского міськвідділу міліції Юрій Раслін. – Мовляв, криза, доводиться ось так клієнтів шукати. Коли людина погоджується, його просять сплатити 150-200 гривень “за оформлення документів” – і аферисти зникають”.

Така афера особливо активно використовується на курортах, відзначають в МВС: розвелося надто багато заїжджих гастролерів, які зметикували, що можна не лише красти гаманці в тих, що купаються, але потрусити і місцевих жителів приморських селищ.

Друга схема така: у двір багатоквартирного будинку приходить шахрай і починає розпитувати жильців, чи не знаходив хтось документів на автомобіль. Аферист залишає свій номер телефону, благаючи передзвонити, якщо знайдуть. Через пару днів в цей же двір приходить напарник шахрая і запитує у мешканців, чи не втрачав хтось документів на авто. Мовляв, він їх знайшов.

При цьому уточнює, що за годину у нього поїзд, мовляв, тут лікувався в санаторії, а за документи хоче 200-300 гривень винагороди. Жителі дзвонять тому, хто “втратив” їх, а той просто благає викупити – мовляв, приїду, віддячу з лишком. Жертва платить за кольорову ксерокопію неіснуючого техпаспорта, після чого аферисти зникають”.

Також набирає популярність афера з нічними дзвінками на мобільний. Представляються міліцією і повідомляють, що затриманий родич, а за звільнення вимагають перекласти певну суму на рахунок мобільного, мовляв, пропозиція діє 1 хвилину і діяти треба прямо зараз, інакше рідна людина проведе ніч в “камері”.

У міліції нагадують, що найголовніше в таких ситуаціях – не вірити незнайомцям. А “правоохоронців” і “соцробітників” перевіряйте документи і не випускайте з поля зору цих “гостей”, якщо все ж пустили в будинок.

Якщо вас просять викупити права, втрачений паспорт або інші документи, віддавайте собі звіт, що наявність у вас номеру мобільного людини, що просила допомогти, – не гарантія, що ви знайдете цю людину, адже шахраї після афери просто викидають сім-карту.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: