Кредити під 25% готові брати шахраї і дурні – експерт

Якщо до банку приходить позичальник, який готовий брати кредит по 25% річних, він – або наркодилер, або торгує якимись специфічними товарами, або дурень.

Про це на прес-конференції у Києві заявив фінансовий аналітик Ерік Найман.

Найман відзначив, що в “довгі” проекти ні банки, ні більшість адекватних позичальників входити не готові.

“Якщо до банку приходить позичальник, який готовий брати кредит під 25%, то він – або наркодилер, або торгує якимись дуже специфічними товарами і може дійсно об’єктивно показати, на чому заробить такий відсоток річних, або дурень. Відповідно, банки шахраїв і дурнів намагаються відсіяти”, – пояснив аналітик.

За його словами, далеко не кожен бізнес може сьогодні принести 20-25% річних, враховуючи темпи зростання інфляції.

“Зараз, наприклад, інфляція в споживчому секторі становить 7%. За підсумками року, після підвищення цін на газ і комунальні тарифи, ми вийдемо на 8%. Все, що можна заробити – це по суті 10% плюс маленька маржа”, – підкреслив фінансовий аналітик.

За словами Наймана, процентна ставка на рівні 15-16% річних – це верхня планка, більш дорогі кредити брати просто не вигідно.

Також він відзначив, що іпотечні кредити на 2010 рік майже жоден банк в плани не поставив, і якщо будуть пропозиції з іпотечного кредитування – “це скоріше виняток, ніж правило”.

Основною спрямованістю банків цього року будуть короткострокові кредити терміном від місяця до трьох, вважає аналітик.

W

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: