Дані ста мільйонів користувачів Facebook оприлюднили в інтернеті

Частину даних ста мільйонів користувачів Facebook було оприлюднено в інтернеті фахівцем з комп’ютерної безпеки.

Рон Боулз, який зібрав і опублікував ці відомості, отримав інформацію про користувачів Facebook, яку вони залишили у відкритому доступі.

Список, який можна знайти в інтернеті, містить імена користувачів, їх облікові записи та адресу у світовій мережі.

Боулз стверджує, що опублікував цей список для того, щоб люди і компанії відповідально ставилися до інформації про своє приватне життя. Компанія Facebook, однак, стверджує, що вся ця інформація і так вільно доступна.

За словами представників компанії, люди, що користуються Facebook, самі вирішують, яку інформацію про самих себе вони хочуть зробити доступною, кому і коли.

“Особистих даних у цьому списку немає”, – стверджує Facebook.

Водночас, Саймон Девіс, представник контролюючої організації Privacy International, сказав, що Facebook давно попереджали, що щось подібне скоро відбудеться.

За його словами, Facebook повинна була бути готовою до такого нападу, і вжити відповідних заходів.

Цього року багато користувачів Facebook скаржилися, що процес, за допомогою якого людина вирішує, яка конкретно інформація може бути загальнодоступною, – занадто складний і заплутаний.

У відповідь на цю критику Facebook ввела більш прості правила.

Тим не менше, кожен користувач, як і раніше, повинен особисто вказати, яка саме інформація про нього не повинна бути загальнодоступною.

Але, за словами Девіса, теперішня публікація даних про користувачів Facebook демонструє необхідність того, щоб вся інформація була спочатку приватною.

Тим не менше, він зазначає, що в даному випадку і справді було опубліковано лише загальнодоступну інформацію, а не особисті телефони або адреси користувачів.

Як повідомлялося, в травні Facebook визнала наявність помилки на сайті, яка відкривала доступ до листування та заявок на дружбу інших користувачів. Уразливість дозволяє користувачам переглядати в реальному часі приватну переписку своїх френдів, а також отримані ними заявки на додавання в друзі. Більше того, як з’ясувалося, можливість пошпигувати за знайомими “надала” саме система управління “приватність”, що публікується користувачами інформації.

W

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: