БЮТ підозрює, що телевізійні лохотрони вигідні коаліції

Народний депутат України Дмитро Вєтвицький (фракція БЮТ) звинувачує коаліцію в лобізмі у зв’язку з відмовою підтримати законопроект про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (про регулювання трансляції програм і передач з платними інтерактивними конкурсами). Таку думку Вєтвицький висловив у інтерв’ю.

«Викликає здивування той факт, що за важливими для суспільства, соціально спрямованими законопроектами немає підтримки Верховної Ради України. Думаю, з такою роботою, з таким ставленням до важливих для людей, для України законів ми далеко не підемо», – сказав Вєтвицький.

Депутат припустив, що відмова підтримати заборону телевікторин на законодавчому рівні продиктована комерційною зацікавленістю представників парламентської більшості. «Так вчинили, тому що, мабуть, це когось цікавить. Телевікторини, напевно, приносять комусь хороші заробітки. Інакше те, що сталося, я пояснити не можу», – сказав він.

На його думку, головною метою законопроекту було захистити довірливих людей, неповнолітніх, пенсіонерів від обману. «Проектом цього закону передбачалося прибрати з телеекранів передачі, в яких глядачам з метою отримання виграшу пропонується зробити телефонний дзвінок або відправити смс-повідомлення, в результаті чого вони втрачають свої гроші. Організатори телевікторин намагаються утримувати тих, що дзвонять, на лінії якомога довше. Громадяни хочуть виграти, не розуміючи, що це обман, справжнє шахрайство, що після таких дзвінків вони ще залишаться в боргу», – зазначив Вєтвицький.

Депутат також вважає, що коаліція демонструє повне ігнорування законодавчих ініціатив опозиції. «Ми ж бачимо, що «день опозиції» – це просто відмовка, це просто слова. А реально ніякі питання, запропоновані нами, ніхто в залі парламенту вирішувати не збирається, навіть якщо вони несуть позитив», – додав він.

Як повідомлялось, Верховна Рада України 16 червня не прийняла за основу законопроект № 4510 про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (про регулювання трансляції програм і передач з платними інтерактивними конкурсами), зареєстрований народними депутатами Оленою Кондратюк та Миколою Баграєвим (обоє – від фракції БЮТ) 20 травня 2009.

Законопроект підтримали тільки 173 з 433 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі. У тому числі 125 депутатів фракції БЮТ, 47 – фракції НУ-НС і 1 депутат фракції Партії регіонів.

Законопроект за рішенням 393 депутатів направлений на повторне перше читання.

W

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: