Алло! Ми шукаємо кого ошукати!

Мобільними телефонами зараз нікого не здивуєш, як і повідомленням про те, що з їх появою з’явились і нові види шахрайства. Піддавшись спокусливій пропозиції, можна лишитись без телефону або ж без чималенької суми грошей.

– З початку року на Черкащині сталось кілька випадків, коли людям телефонували нібито з міліції. Говорили, мовляв, ваш син затриманий за бійку, але якщо перерахуєте певну суму – його відпустять. І люди вірили, перераховували, – розповідає заступник начальника управління карного розшуку Олександр Козубенко. – Шахраї телефонували зазвичай близько четвертої ранку, тож люди, прокинувшись, не встигали зорієнтуватись і вірили історіям зловмисників. До чого тільки не вдаються шахраї, щоб отримати бажане. Наприклад, у кількох черкаських магазинах та на заправках аферисти працювали таким чином: один з них підходив до касирки магазину і розпитував, чи не знаходила вона тут папки з документами. Причому в одному випадку це була папка, в іншому – водійські права. Чоловік залишав свій номер мобільного і просив зателефонувати, якщо загублене знайдеться. Винагороду обіцяв чималу. Через кілька годин приходив інший чоловік зі знайденими речами і запитував, чи ніхто їх не шукав. Касирка телефонувала шахраю, а той бідкався, що зараз за містом, просив її заплатити чоловіку зі своєї кишені. Мовляв, я ввечері під’їду – розрахуюсь. Довірливі касирки платили, а шахраї безслідно зникали. В папці з документами зазвичай лежав різний непотріб, а водійські права з неправдивими даними були надруковані на кольоровому принтері.

Трапляються і інші схеми. Наприклад, шахрай бере якусь газету, де розміщені оголошення про втрачені документи. Телефонує людині і каже, що знайшов загублене. Потім призначає зустріч, але не приходить. Згодом знову телефонує і каже, що боїться, що чоловік “натравить” на нього міліцію, мовляв, це він украв документи. Далі просить перерахувати гроші на мобільний, а після цього він скаже, де забрати документи. Звичайно, жодних документів у шахрая немає, але люди вірять. До речі, так часто “бавляться” ув’язнені в колоніях. Вони вдень ховають телефони від варти, а вночі телефонують людям.

– Не варто вірити і різним sms-кам про виграші або ж якісь грандіозні знижки. Зазвичай, зателефонувавши за вказаним номером, абонент залишається без грошей на рахунку. Обережно ставтесь до невідомих дзвінків. Якщо телефонують з міліції – попросіть назватися, а потім зателефонуйте на “102” і запитайте, чи дійсно така людина працює в правоохоронних органах, – радить Олександр Козубенко. – А стосовно різних розіграшів та призів, не забувайте, що безкоштовний сир буває лише в мишоловці.

W

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: