Ворожка вициганила у тернополянки ювелірні вироби вартістю понад 25 тисяч гривень

Шахрайки, лякаючи прокляттям, хворобою або смертю, забирають золото та готівку.

Наприкінці травня до міліціонерів звернулися люди, які стали жертвами шахраїв. За словами оперативників, найчастіше на гачок дурисвітів потрапляють жінки та діти.

19-річна жителька обласного центру повідомила, що стала жертвою шахрайки. Зі слів потерпілої, ввечері біля під’їзду будинку її зупинила незнайома жінка та, глянувши у вічі, повідомила страшну новину, мовляв, матері твоїй пороблено, слід швидко діяти, а то жінка смертельно захворіє. Перелякана дівчина, не задумуючись, звідки незнайомка може відати про такі речі, погодилася якнайшвидше зарадити біді. А жінка наказала винести з будинку золоту прикрасу, що належать матері, і вона допоможе зняти закляття. Обдурена принесла з дому всі ювелірні вироби, а на додачу ще й власну сумку з гаманцем віддала в руки шахрайці. Злодійка наказала стояти на місці і не піднімати голови, доки закляття розвіється. Розвіялося не прокляття, а задурманення, і тоді потерпіла зрозуміла, що її обманули. Та було вже пізно – спритна ворожка давно втекла, а разом з нею пропали й усі цінності вартістю понад 25 тисяч гривень.

Працівники міліції застерігають – не довіряйте незнайомим людям! Усі шахраї віртуозно вміють маніпулювати психікою людей. Вони завжди ретельно готуються до злочину й наперед продумують усі нюанси. Від подібних шахрайств слід застерегти й неповнолітніх. Не можна, щоб діти знали, де вдома знаходяться заощаджені гроші чи цінності. Найкраще не вступати у розмову з будь-ким, хто пропонує ворожбу. У шарлатанів, псевдоцілителів, ворожок, як правило, одне на думці – вициганити у потерпілих якомога більше грошей. Слід пам’ятати, що монотонно повторювані фрази, ворожіння, «пророкування» проникають глибоко у свідомість, паралізуючи волю і мислення. Оговтавшись, як правило, потерпілі бачать, що пізно хапатись за спорожнілий гаманець чи намагатись повернути втрачені цінні речі.

Тож не слід контактувати з незнайомцями. Невідома особа, яку ви стрінете на вулиці, впустите у хату, не допоможе вам вирішити родинні проблеми чи покращити здоров’я. . Найкраще, не мати справу з пройдисвітками, а коли й потрапите на гачок до шахрайок, терміново звертайтеся за допомогою до працівників міліції

Дотримуючись елементарних заходів безпеки, ви зможете зберегти своє майно й уникнути неприємних переживань.

Відділ зв’язків з громадськістю УМВС України в Тернопільській області

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: