Продавці повітря

Працівники Управління по боротьбі з організованою злочинністю викрили в Черкаській області організовану злочинну групу, учасники якої «заробляли» на шахрайстві з квартирами.

Про це повідомили у Головному управлінні Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області.

Було встановлено, що упродовж 2009-2010 років учасники злочинної групи підшукували платоспроможних осіб з числа найближчого оточення, та пропонували квартири в новобудовах по цінах значно нижчих від ринкових. Низьку ціну квартири шахраї пояснювали своїми тісними зв’язками з підприємствами забудовниками, а також органами міськвиконкому та прокуратури.

У разі згоди людей придбати через них квартиру, потерпілим ставилася умова – сплатити 50 % від вартості квартири та надати копію паспорта та ідентифікаційного коду. Через деякий час зловмисники пред’являли «покупцю» підроблені копії витягів з БТІ на квартиру або рішень міськвиконкому на ім’я потерпілого. Останньому показувалася квартира, яка нібито продавалася. Насправді, показані квартири знаходилися або у власності фірми забудовника, або у власності інших фізичних осіб, які вже придбали цю квартиру і продавати її не збиралися. Таким чином зловмисники показували одні й ті ж самі квартири.

Після надання фіктивних документів потерпілому було наказано віддати решту суми, та чекати тиждень, обумовлюючи це тим, що потрібно поставити ще декілька підписів. Після отримання грошей учасники злочинного угрупування зникали з поля зору «власників нових квартир».В основному свої жертви шахраї підшукували серед жителів сільської місцевості.

Під час передачі грошей в сумі 20 000 доларів США від двох жителів Черкас за вирішення питання по продажу двох квартир всіх учасників організованої злочинної групи було затримано працівниками УБОЗ.

Наразі встановлено причетність фігурантів до вчинення майже 20 шахрайств із квартирами на загальну суму понад 300 тисяч доларів США. За цим фактом слідчим відділом УБОЗ ГУМВС в Черкаській області порушено кримінальну справу.

У Черкасах спіймали шахраїв, які замість квартир продавали повітря. Вони підшукували платоспроможних осіб та пропонували їм купити квартири в новобудовах за цінами, значно нижчими за ринкові. Реально ж жодних прав на ці квартири в шахраїв не було.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: