Підробки

За старих часів виявлення фальшивих монет не складало особливих труднощів. Пригадаєте хоч би знайомий по художніх фільмах епізод, коли недовірливий торговець пробує монету на зуб: не відламалася, не зігнулася – значить, золото справжнє.

Що тільки не витворяли фальшивомонетники різних країн з іноземними грошима (їх можна було збути набагато простіше, ніж відомі будь-якому жебракові монети власної країни)! Китайці, наприклад, досить вправно підроблювали мексиканські срібні монети. Треба сказати, що і зловили-то шахраїв далеко не відразу: хто ж от так навскидку визначить достовірність валюти такої заокеанської держави, як Мексика!

Однією з найбільш поширених підробок так само є грецькі золоті монети. Шахраї відливали мідну монету і просто покривали її тонким шаром золота. Визначити фальшивку можна було тільки при появі тріщин на золотому покритті.

Британські монети номіналом в 50 пенсів так само не уникнули підробки. Цікаво, що фальшивомонетники навіть не давали собі праці відливати їх з якого-небудь іншого металу. Вони просто брали іншу монету, зрізали краї до потрібної форми і наносили чеканку, характерну для 50 пенсів.

Проте, якщо відрізнити фальшиві монети була хоч якась можливість (їх можна було кусати, зважувати, спробувати здряпнути верхній шар і так далі), то з появою паперових банкнотів ситуація украй ускладнилася. Водяних знаків і інших знайомих нам засобів захисту в ті часи ще не існувало, а значить, виявилося цілком можливим намалювати банкноту майже ідентичну оригінальною. Крім того, в декількох країнах довгий час не було створено єдиної системи паперових грошей. У Японії і Китаї, наприклад, деякі храми робили власні банкноти, а в Італії мало не кожен банк випускав власні дрібні паперові гроші. Природно, це не могло не привернути уваги шахраїв, і в результаті з’явилися досить багато купюр, підписаних неіснуючими банками!

W

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: