Незаконна прослушка користується популярністю в Україні

Прослушка в Україні широко затребувана як на рівні держструктур, так і серед приватних компаній, розповів високопоставлений співробітник одного з органів, уповноважених займатися спецзаходами.

“В Україні зараз викликає здивування не той факт, що когось незаконно слухають, а той факт, що прослуховування здійснює так багато державних структур, приватних компаній, політичних партій і приватних осіб. Таке враження, що прослуховують все і всіх”, – заявив він.

При цьому він констатував, що прослуховування за рівнем професіоналізму виконання можна поділити на три рівні.

“Перший рівень – це будь-який радіоринок чи Інтернет, де можна купити за доступними цінами різне шпигунське радіоустаткування. Який тут може бути облік і контроль? За продаж жучків у нас існує необтяжливий штраф у 800 гривень, та й накладається він украй рідко – контролери теж у частці. Об’єктова прослушка, відеокамери, жучки можуть бути скрізь, стежити можуть за ким завгодно. Вартість цих приладів – від 100 до 200 доларів”, – розповів експерт.

Більш професійно займаються прослуховуванням комерційні структури, констатував він.

“Будь-яка поважаюча себе фірма купує комплект для дистанційного контролю GSM-зв’язку. Це по вигляду звичайний ноутбук. Устаткування встановлюється в машині поруч з цікавлять об’єктом, і звідти пишеться весь трафік, всі розмови. Скільки у нас таких комплектів – ніхто не знає , але думаю, рахунок йде на тисячі. Вартість нормального бюджетного комплекту: нижній ціновий сегмент – від 15 тис. дол., середній-від 250 тис. дол., вищий – від мільйона доларів “, – розповіло джерело.

Максимальні можливості для прослушки є у державних і великих фінансово-промислових груп, зазначив він.

“У них теж є різноманітні види спецтехніки, устаткування і фахівці для розколювання шифрів і систем захисту. Вони мають у своєму розпорядженні перешкодостійку техніку. Але головне – у них є можливості з несанкціонованого доступу до серверів операторів зв’язку. Ось це справжній Клондайк. Якщо необхідно отримати дані, зараз не проблема встановити, де, в якому точно будинку ви знаходитесь, телефони яких абонентів знаходяться поруч з вами, причому це трасування можна отримати навіть через рік-два потому і проаналізувати”, – пояснив фахівець.

При цьому він підкреслив, що GSM-зв’язок є за природою своєю досить незахищеним.

“Через доступ до серверів можна отримати доступ до прослуховування всієї бази абонентів. Ви можете надіслати в потрібний телефон шпигунську програму, і тоді ваш телефон буде використаний як мікрофон для запису. Ми живемо в прозорому світі. Якщо серйозна людина говорить по телефону, навіть по телефону зі скремблером, в деяких ситуаціях – таких, як виборча кампанія наприклад, це все одно що говорити на вулиці. GSM-зв’язок практично не захищений”, – констатував експерт.

W

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: