Шахраї під прокурорським прикриттям

Справа, яка може поповнити список резонансних афер сьогодення, розгорнулася на Полтавщині. На цих кадрах ви бачите, як кореспондент “Подробиць тижня” намагається поспілкуватися з помічником прокурора міста Миргород Полтавської області. Його близькій родині, а саме – донькам і зятю – місцеві мешканці приписують причетність до шахрайств у фінансовій організації під назвою “Лубно” – вона донедавна діяла в регіоні.

Спростувати чи підтвердити це – помічник прокурора і колишній прокурор Миргорода Володимир Балакшій не завважав за необхідне. Навпаки, мало не наїхавши на нашого кореспондента – просто втік.

Кредитна спілка “Лубно” винна гроші вкладникам – здебільшого літнім людям з Лубен, Миргорода, Кременчука, самої Полтави і ще 4-ох сусідніх областей та столиці. Орієнтовна сума боргу – щонайменше 30 мільйонів гривень. Коли наприкінці минулого року зайшла мова про повернення коштів, – з’ясувалося, що грошей у спілці просто немає. Інакше кажучи, їх хтось украв.

Розслідування Надії Павлик-Вачкової.

Шахраї під прокурорським прикриттям. Так тепер називають свою кредитну спілку ці люди на Полтавщині. Усі вони – вкладники організації під назвою “Лубно”. Дехто ніс туди гроші ще кілька місяців тому. Люди вірили: великі відсотки – це не обов’язково великий крах.

Олександр Война, вкладник, представник ініціативної групи кредитної спілки “Лубно”:

Кредитные союзы в условиях кризиса, если они работают чесно, они даже устойчивее банка. Они чем занимаются – они выдают мелкие споживчі кредиты, в отличие от банка, которые вкладывают в более крупные проекты.

Ринула криза – так іще на початку року в спілці пояснювали неможливість повернення депозитів. Із рахунків знято все до копієчки – з’ясувала прокуратура.

Павало Карпінський, заступник прокурора Полтавської області:

На протязі 2008-го року на рахунках кредитної спілки знаходилося близько 30-ти мільйонів гривень. На сьогодні на рахунках КС цих коштів немає.

Так виглядав головний офіс кредитної спілки. Наприкінці минулого року його продали, аби розрахуватися з вкладниками. На цьому наполягав сам голова правління. Однак люди коштів так і не побачили, а керівник просто зник.

Місто Лубни. Саме тут 7 років тому заснували спілку брати, відомі як місцеві меценати. Згодом довкола неї почали створювати й інші організації. Від будівельної компанії до клубів за інтересами – професійними та етнічними. Після продажу головного офісу спілки мозковий центр “Лубно” теж опинився у цьому приміщенні.

Ця жінка, як і ми, шукала керівників спілки, а застала ревізію обласної прокуратури. Від середини травня – горе-організація під особистим контролем заступника обласного прокурора, справу провадить слідчий з особливо важливих випадків. На такій пильності досить довго наполягали вкладники – позаяк не вірять у незаангажованість місцевого слідства.

Олександр Война:

Сперва здесь, во всех городах, ни милиция, ни прокуратура не находила состава преступления. Под нашим давленим через 2 месяца они наконец увидели состав преступления.

У 2006-му до керівництва спілкою і справді прийшли близькі родичі прокурора сусіднього райцентру – Миргорода. Ось яким був склад родини на момент порушення кримінальної справи:

Старша донька тепер помічника, а колись прокурора міста Миргород – голова наглядової ради КС “Лубно”. За законом її посада передбачає персональну відповідальність за контроль над діями кредитного комітету і правління – фактично, така особа повинна стежити за всіма фінансовими операціями.

Молодша донька, виконувач обов’язків головного бухгалтера.

Її чоловік, тобто, зять того ж помічника прокурора – виконувач обов’язків голови правління. Він заступив на посаду буцімто зниклого очільника на початку року, однак у реєстраційних документах фігурує від 2006-го.

Володимир Балакшій, помічник прокурора (Миргород):

-Як так сталося, що ваші обидві доньки потрапили в цю кредитну спілку?
– Працюють…
– Що значить працюють? Люди скаржаться, що їм не віддають гроші.
– Я ж їх не крав і діти мої не крали.
– Так ваших доньок якраз і звинувачують в тому, що вони покрали.
– Доньки рядовими працівниками там були.

Наступні спроби виявилися ще менш вдалими – посадовець просто втік від відповіді…

Тим часом ми таки розшукали голову наглядової ради кредитної спілки – старшу доньку миргородського помічника прокурора. Живе вона в Лубнах, де був центральний офіс спілки. Там працює і її чоловік – заступником у місцевому управлінні боротьби з організованою злочинністю. За фахом вона педагог, за покликанням – фінансист.

Тетяна Бибик, голова наглядової ради КС “Лубно”:

Да, ми работали. Так що тепер? Батьків міняти чи чоловіків міняти, чи вішаться?

У ході досудового слідства прокуратура вже знайшла близько десятка фіктивних угод на мільйонні кредити. Та всі вони, за словами жінки, якимось чином пройшли повз її наглядацьку увагу.

Родину колишнього прокурора підставили чи вона дійсно винна у бідах вкладників кредитної спілки “Лубно”? Хто насправді поцупив гроші? – на всі ці запитання може відповісти лише слідство. Однак уже зараз в обласній прокуратурі Полтавщини кажуть – тут орудувала не одна людина. Поки ж державна комісія з регулювання фінансових послуг тимчасово призупинила діяльність спілки. Вкладники розраховують побачити в області ще й незалежну комісію зі столиці. А ми знайшли дещо спільне між “Лубно” та іншою аферою – кредитною спілкою “Україна”. Вона теж нещодавно прогоріла. І її вкладники втратили у кілька разів більше, ніж ті, хто довірив своїх заощадження “Лубно”. На її сайті розлючені люди вивісили те, що може об’єднати їх – ось таке фото із підписом: “Розшукується”. У спілці “Україна” – це голова ревізійної комісії, в “Лубно” – один із засновників. Як колись думали на Полтавщині – меценат.

За матеріалами http://podrobnosti.ua/podrobnosti/2009/06/28/612316.html

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: