Половина користувачів соцмереж ризикують стати жертвою кіберзлочинців

Експерти американського журналу Consumer Reports підрахували, що більше половини користувачів соціальних мереж розміщують на своїх сторінках інформацію, яка може стати знахідкою для кібершпіона, маніяка або звичайного домушника.

Тим часом навіть повна дата народження здатна дати привід для “ідеального злочину”, не кажучи вже про фотографії та імена дітей, домашні адреси і час, коли вас немає вдома.

З двох тисяч американців, опитаних у січні, 9% переживали неприємні хвилини в соціальній мережі, пов’язані з шкідливим ПЗ, спамом, крадіжкою особистих даних і різного роду агресією.

42% користувачів Facebook вказують повну дату народження, 16% – імена дітей, 7% – домашню адресу, 63% розміщують особисті фотографії.

Нагадаємо, нещодавно телеканал Discovery детально розповідав про те, які загрози небезпечніші за все для користувачів соціальних мереж.

Безкоштовні ігри за реальні гроші

У соціальних мережах можна грати в ігри за допомогою додатків, які пропонують заробляти “голоси”, “кредити”, “очки” або “бали”. Проте автори будуть пропонувати кредити для самої гри, які можна купити онлайн або списати кошти з вашої кредитної картки. Останнє особливо заохочується, безпосередньо або за допомогою PayPal, щоб отримати видиму перевагу в ігровому світі. Часто це може закінчитися тим, що ви заплатите більше грошей, ніж коштує така гра взагалі.

Ігри-шпигуни

Ігри в соціальних мережах і програми, які запитують ваше дозвіл на доступ до особистої інформації, насправді можуть займатися збором даних для того, щоб запропонувати вам чергову рекламу за доступ до їх програмі. Не всі програми, групи або гри законні і безпечні. Одне такий додаток, Secret Crush, який вийшов в 2008 році, містив в собі шпигунський модуль, який займався тим, що пропонував цю програму вашим онлайн-друзям.

Номери телефонів

Багато додатків обіцяють безкоштовні корисності, на кшталт гороскопів, рад для сімейного життя та іншу нісенітницю, але наполягають на тому, що результати можуть бути послані тільки на ваш мобільний телефон у вигляді смс. Як тільки ви вводити свій телефонний номер, додаток отримує “білий квиток” на зняття грошей з вашого рахунку стільки, скільки хочеться.

Фальшиві заголовні сторінки

Такі сторінки створюються з метою викрасти інформацію з вашого облікового запису, і це дуже ефективний спосіб, і одночасно – найпростіший. Такі сайти називаються фішерськими. Спамер посилає вам електронний лист нібито від імені сайту соціальної мережі, наприклад, пропозиція стати другом або подивитися цікаве відео. Повідомлення буде містити посилання, натиснувши на яку, ви відкриєте фальшиву сторінку, а потім введете свої ім’я користувача та пароль, які потраплять прямо до спамера.

Тому не клацайте по посиланнях з таких листів. Найбезпечніший і надійний спосіб гарантувати те, що ви перебуваєте на цьому сайті, полягає в тому, щоб звернутися до сайту безпосередньо за прямими посиланнями в браузері.

Друзі-віруси

Скаммери будуть використовувати вкрадені аккаунти з метою вразити якомога більше людей, які знаходяться у вас в друзях: попросити у них грошей або інфікувати їх черговим вірусом.

Цей тип шахрайства заснований на довірі до сім’ї і друзям, що дозволяє скаммерам виманювати гроші. І який з успіхом працює, тому що поки це новий вид мережевого шахрайства.

Якщо ви перейдете за посиланням нібито від члена родини або друга, то завантажте на свій комп’ютер вірус, який буде шукати важливу інформацію. В кінці 2008 – початку 2009 року такий вірус Koobface був виявлений в Facebook, Myspace, Twitter та інших соціальних мережах. Приманкою служило повідомлення на стіні від друга, який нібито хотів з вами поділитися чимось цікавим. І натиснувши на це посилання, ви посилали вірус всім своїм друзям.

W

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: