На мобільних шахраїв треба скаржитися в міліцію

Нардеп-”нунсівець” Олесь Доній надіслав лист заступнику міністра внутрішніх справ Михайлові Клюєву. Просить розглянути статтю “Мобільні оператори відхрещуються від шахраїв”. Вважає, що викладені факти — це привід для порушення кримінальної справи.

У матеріалі йдеться про мобільні шахрайства. Приміром, комп’ютер блокує порнокартинка. Там міститься інформація, що отримати код розблокування можна відіславши СМС. Однак порнокартинка не зникає, а з рахунку користувача знімають 30 грн. Оператори МТС, ”Київстар”, Life:) і ”Білайн” відхрещуються від шахраїв. Мовляв, за зміст інформації, яка передається їхніми каналами, відповідають так звані контент-провайдери. Російська фірма ”Контент-провайдер Перший альтернативний” повідомляє, що блокувальний вірус — це спроба їх скомпрометувати.

Можна припустити, що контент-провайдери свідомо дурять громадян. Наприклад, мережею Інтернет шириться реклама програми для мобільних телефонів. Вона, мовляв, дозволяє бачити тіло людини через одяг. Щоб її отримати, треба надіслати повідомлення на номер 7094, яке коштує 30 грн. Однак користувачі не отримують жодних програм.

Мобільні оператори запевняють, що не мають стосунку до шахрайських фірм-посередників. Однак досі співпрацюють із контент-провайдерами та їхніми директорами: ”Джамп-Україна” — Ігор Шрайбман, ”Поліґон інтеґрейшн Юкрейн”— Євген Грабовий і ”Контент провайдер Перший альтернативний-Україна” — Петро Тугаєв. Остання компанія заснована росіянами. Щоб притягнути операторів і контент-провайдерів до відповідальності, треба порушити кримінальну справу. Для цього ошукані користувачі мають писати заяви в міліцію.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: