Blackwater звинуватили у наймі повій за рахунок бюджету США

Двоє колишніх співробітників приватної охоронної компанії Xe Services, раніше відомої як Blackwater, звинуватили керівництво фірми в шахрайстві. У позові до Xe Services Бред і Мелан Девіс стверджують, що охоронна компанія вела подвійну бухгалтерію і укладала фіктивні контракти, повідомляє CNN.

Так, за словами позивачів, під час роботи на владу США в Афганістані Blackwater витрачала кошти з американського бюджету на “культурний відпочинок” співробітників – під чим малася на увазі оплата послуг і перельоту повії з Філіппін. Під час рятувальної операції після урагану “Катріна” в американському штаті Луїзіана в 2005 році Blackwater виставила владі США рахунок за “послуги з прибирання”; виділені на ці потреби кошти, тим часом, були витрачені на стриптизерок.

У позові колишньої працівниці приватної охоронної фірми Мелан Девіс також говориться, що її звільнили після того, як їй вдалося виявити факти шахрайства з боку Blackwater. Її чоловік, також раніше працював у Blackwater, заявив, що співробітники компанії часто необгрунтовано вдавалися до застосування зброї.

Xe Services вже відреагували на видвинуті в позові звинувачення. Представники фірми стверджують, що звинувачення подружжя Девіс безпідставні, і що юристи Xe Services будуть відстоювати правоту компанії в суді.

Скандал навколо діяльності Blackwater, що змусила компанію змінити назву, розгорівся в 2007 році, коли співробітники охоронного підприємства розстріляли 17 беззбройних іракців в Багдаді. У ході розслідування з’ясувалося, що цей інцидент був далеко не поодиноким випадком в практиці охоронців, які працювали на владу США . Незважаючи на скандал, перейменована Blackwater брала участь у рейдах ЦРУ в Іраку і Афганістані, співробітники Xe Services займалися завантаженням ракет для безпілотників Predator, що використовуються для ударів по позиціях бойовиків “Талібану” на території Пакистану. Згодом ЦРУ оголосили про розрив контракту з компанією.

w

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: